12.06-14.08.2015
Otwarcie: 12.06 (piątek) godz. 18.15
Galeria Szyb Wilson
ul. Oswobodzenia 1, Katowice
Czynne codziennie od 9.00 do 19.00


Więcej informacji znajduje się w aktualnościach

Już 9 maja impreza jakiej jeszcze w Zabrzu (ani okolicach) nie było! Zabytki poprzemysłowe są nie tylko dla pasjonatów historii i techniki...także dla wszystkich aktywnych, poszukujących nietypowych wrażeń. Przyjdź  do Szybu Maciej na ulicę Srebrną 6 w Zabrzu i przekonaj się !

Szyb Maciej Restauracja&Bistro zaprasza w dniach 7-12 kwietnia na Słodką imprezę. Szczegóły o wydarzeniu znajdą Państwo w aktualnościach "Kopalnia Czekolady"

Jak zawsze, w drugą sobotę miesiąca wszystkich Młodych (i tych trochę starszych) Odkrywców zapraszamy na Fizyczne Fascynacje!

Tym razem 14 marca zapraszamy do uczestnictwa w pokazach fizycznych.
Zaprezentujemy tematycznie dobrane, interesujące, a nieraz wręcz fascynujące eksperymenty fizyczne.

Pokazy będą odbywały się w dwóch turach:
- 1. tura w godz. 11:00 - 12:00 oraz 2. tura w godz. 12:00 - 13:00

Miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki w ramach działalności Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej wraz z Towarzystwem Artystycznym T. Art. zorganizowało wieczór kulturalno-rozrywkowo-taneczny „Kobieta z przyszłości”.

7 marca 2015 roku, w wigilię Dnia Kobiet w restauracji Szyb Maciej świętowały przesympatyczne panie. Wieczór ten zachwycił uczestniczki wieloma atrakcjami. Można było posłuchać koncertu Kobieta niejedno ma imię, wziąć udział w konkursachz nagrodami, spróbować swoich sił w karaoke oraz posmakować wyjątkowego menu – przygotowanego specjalnie z myślą o paniach. Jednym z ciekawszych punktów wieczoru był spektakl  „Humanka” wg tekstu Jarosława Murawskiego  w reżyserii  Marii Popławskiej.

W związku z tym, iż spektakl „Humanka” spotkał się z tak pozytywnym przyjęciem,  Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki postanowiło spopularyzować sztukę - efekt działalności Towarzystwa Artystycznego T. Art. (członka Klastra KiTP) –  szczegółowe  informacje na ten temat znajdą Państwo  w zakładce Oferta Klastra.

Zachęcamy również do zapoznania się  z recenzjami ze spektaklu,  napisanymi z punktu widzenia kobiety i mężczyzny w zakładce Oferta Klastra.

Relacja fotograficzna z tego jak bawiłyśmy się na „Kobiecie z przeszłości” znajduje się na profilu: https://www.facebook.com/events/426503540849403/

Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

zaprasza na wernisaż wystawy zatytułowanej Mężczyźni z węgla, któryodbędzie się w wyjątkowych wnętrzach Restauracji Szyb Maciej w Zabrzu przy ul. Srebrnej 6 w dniu 19 lutego o godz. 18.00.

Najnowsze wydarzenie

Muzeum Energetyki w Łaziskach zaprasza na cykl warsztatów i pokazów

Szczegóły wraz z terminami znajdują sie w "Aktualnościach"

 

Zapraszamy !

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego