historia

Kopalnia została założona w 1855 roku przez Hrabiego Guido Henckel von Donnersmarck i nazwana jego imieniem. Po latach wydobycia węgla, a następnie walki osób prywatnych i instytucji o uratowanie tego cennego zabytku, w 2007r. utworzono Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego Guido, jako wspólną instytucję kultury Miasta Zabrze i Województwa Śląskiego.

 

Działalność

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido oferuje turystom dwie trasy: poziom 170 i poziom 360, podczas zwiedzania których można poznać trudy pracy górników, ich narzędzia i tradycje, zobaczyć stajnie końskie z XIX w., poznać funkcjonowanie kombajnu chodnikowego i doświadczyć wielu innych atrakcji. Kopalnia posiada także ofertę edukacyjną dla szkół.

Na Poziomie 320 instytucja proponuje organizację bankietów, imprez komercyjnych, sympozjów, konferencji, seminariów, ślubów w kaplicy Św. Barbary oraz przyjęć weselnych, a także eventów. Przede wszystkim jednak odbywają się tu cykliczne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty muzyczne, czy przedstawienia teatralne w ramach tzw. „Kultury na Poziomie”, a także wystawy, prelekcje i spotkania, mające na celu przybliżenie kultury i tradycji Śląska jego mieszkańcom i nie tylko.

 

Kontakt

ZKWK Guido
ul. 3 Maja 93 
41-800 Zabrze

tel. 32 6303091 wew. 2200

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


www: www.kopalniaguido.pl

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Muzeum Energetyki w Łaziskach zaprasza na cykl warsztatów i pokazów

Szczegóły wraz z terminami znajdują sie w "Aktualnościach"

 

Zapraszamy !

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego