Artykuły

Zapraszamy serdecznie na  koncerty w ramach Fortepianarium.
Najbliższy koncert już 1 i 8 marca 2015r.

 

Fortepianarium B1 2015 DRUK KOREKTA

Już 24 stycznia gorąca salsoteka w Impresji!

Nie pierwszy raz będziecie mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej imprezie, którą tym razem rozgrzeją do czerwoności Nando Del Rio oraz DJ Habanero.
Początek zabawy planowany jest na godzinę 20.00.

Bilety w cenie 15 zł.
Możliwość rezerwacji miejsc pod numerem telefonu: 32 271 78 12

plakat b2 taniec standardowy 1Najważniejsza impreza taneczna roku w Rudzie Śląskiej! W mieście rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych. Ich zwycięzcy będą reprezentować kraj na Mistrzostwach Świata i Europy. Dodatkową atrakcją będzie turniej Grad Prix Ekstraklasy w tańcach latynoamerykańskich. W obu konkursach weźmie udział około 300 par.

Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych oraz Grand Prix Ekstraklasy w tańcach latynoamerykańskich odbędą się 7 – 8 lutego br. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej – Halembie (ul. Kłodnicka 95). - W obu turniejach zaprezentują się czołowe polskie pary taneczne, znane nie tylko w kraju, ale i zagranicą - informuje Igor Gutovskyi, organizator imprezy. – Są to tancerze, którzy plasują się na czołowych miejscach światowego rankingu Federacji Tańca Sportowego. W komisji sędziowskiej zasiądą znane autorytety, które w przeszłości były wybitnymi tancerzami, osiągając najbardziej znaczące tytuły na Mistrzostwach Świata i Europy – komentuje.

Zawodnicy Mistrzostw Polski FTS zaprezentują się w pięciu kategoriach: Juniorzy Starsi (14 – 15 lat), Młodzież (16 – 18 lat), Młodzież Starsza (16 – 21 lat), Dorośli oraz Seniorzy I, II, III. Obowiązkowo pary zatańczą: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot oraz quickstep. - Mistrzostwa w Rudzie Śląskiej będą przeprowadzone według reguł Światowej Federacji Tańca Sportowego WDSF, która jest zwyczajnym członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego – podkreśla Antoni Czyżyk, wiceprezes FTS. – Zwycięzcy turnieju otrzymają prawo do reprezentowania kraju w 2015 roku na Mistrzostwach Świata i Europy – dodaje.

Organizatorem Mistrzostw Polski w tańcach standardowych oraz Grand Prix Polski w tańcach latynoamerykańskich są: Federacja Tańca Sportowego, Miasto  Ruda Śląska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz  Szkoła Tańca Igora Gutovskyiego w Gliwicach. 

 

Od 2015 roku Stowarzyszenie KORCZAK praktykuje KULA KATO.

Szczegóły o tej tajemniczej akcji na http://katohostcity.pl/ oraz https://www.facebook.com/RytualKulaKato

Serdecznie zapraszamy do współpracy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel. 609-875-972) i polubienia  profilu https://www.facebook.com/StowarzyszenieKorczak

Proszę też śledzić  stronę www.korczakkatowice.pl

zachęcamy do korzystania ze strony internetowej Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej. Strona powstała z myślą o Was i będzie nam niezmiernie miło móc pisać o wydarzeniach, imprezach organizowanych przez Was bądź też o nowościach czy zdobytych przez Was wyróżnieniach. Jeśli chcielibyście pochwalić się efektem swojej działalności poprzez stronę internetową Klastra serdecznie zapraszamy do przekazywania nam informacji na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Stowarzyszenie Kopalnia sztuki