Artykuły

Jak zawsze, w drugą sobotę miesiąca wszystkich Młodych (i tych trochę starszych) Odkrywców zapraszamy na Fizyczne Fascynacje!

Tym razem 14 marca zapraszamy do uczestnictwa w pokazach fizycznych.
Zaprezentujemy tematycznie dobrane, interesujące, a nieraz wręcz fascynujące eksperymenty fizyczne.

Pokazy będą odbywały się w dwóch turach:
- 1. tura w godz. 11:00 - 12:00 oraz 2. tura w godz. 12:00 - 13:00

Udział w pokazach - 20zł / osoba.

szablon fizyczne

 

 

Na pokazy obowiązuje wcześniejsza REZERWACJA oraz PRZEDPŁATA na konto bankowe
Nr konta bankowego: 55 1050 1399 1000 0090 3007 9652

https://docs.google.com/forms/d/1lFZANlxJvgf0KX9fDA1Yq_qL8gLXn7pilSxQfJ0CffE/viewform

W dniu wydarzenia oraz 15 marca możliwe jest także zwiedzanie od 10:00 do 14:00
dla osób nie uczestniczących w pokazach.
Koszt zwiedzania wynosi: - dorośli 10zł, - dzieci i młodzież do 16 roku życia 5zł.

Restauracja Szyb Maciej zaprasza wszystkie Panie na wieczór kulturalno-rozrywkowo-taneczny pod tytułem „ Kobieta z przyszłości”.

 

W programie m.in.

• Spektakl komediowy „Humanka” J. Murawskiego

• Koncert piosenki „Kobieta niejedno ma imię”

• Karaoke

• Tańce, hulanki, swawole

Mile widziany kostium (lub jego element) zgodny z tytułem imprezy!

Cena biletu: 30 zł. W cenie biletu także słodki poczęstunek i lampka wina.

Ilość miejsc ograniczona! Rezerwacje pod numerem 602 102 880

W dniu 19 lutego 2015r. w wyjątkowych wnętrzach Restauracji Szyb Maciej w Zabrzu przy ul. Srebrnej 6 odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej  Mężczyźni z węgla. Wystawę zorganizowało Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki w ramach działalności Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej.

Ekspozycja powstała w ramach projektu Metropolitan,  regionalnej inicjatywy artystyczno-społecznej, mającej na celu walkę ze stereotypem Ślązaka - sylwetki dwunastu śląskich osobowości prezentowane na wystawie powinny przyczynić się do jego zmiany.

Zdjęcia prezentowane na wystawie posłużyły do stworzenia kalendarza na rok 2015 - autorką projektu jest Pani Anna Kowalczyk.

Wystawę udostępniło Siemianowickie Centrum Kultury – Członek Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej.

Podczas wernisażu głos zabierały Panie: Anna Weinstein z ramienia Stowarzyszenia Kopalnia Sztuki, autorka wystawy – Anna Kowalczyk oraz w imieniu Członków Klastra - Magdalena Kutak.

Serdecznie  zapraszamy do odwiedzenia Wystawy w Restauracji Szyb Maciej - będzie ona udostępniona do połowy marca 2015 roku, zachęcamy również do zapoznania się z relacją fotograficzną ze spotkania na na naszym profilu https://www.facebook.com/pages/Klaster-Kultury-i-Turystyki-Przemys%C5%82owej/393160544187073?fref=ts

Na olbrzymiej powierzchni ponad 2000 m kw. od 6 marca zagości 62 artystów z kręgów akademickich, skupionych wokół Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Swoimi twórczymi dokonaniami spróbują oni zmierzyć się nie tylko ze sobą nawzajem, ale i z rzadko spotykaną, niełatwą dla tego rodzaju prezentacji przestrzenią galeryjną.

W katowickiej Galerii Szyb Wilson królować będzie malarstwo, ale też dzieła, które uwalniając się od klasycznej powierzchni płótna, znajdują spełnienie w formie różnorodnych obiektów, instalacji multimedialnych lub video-artu.

Najwyższy poziom artystyczny gwarantują nazwiska klasyków polskiego malarstwa współczesnego. Tuż obok nich pojawią się wschodzące gwiazdy najmłodszego pokolenia, których nazwiska pojawiają się w mediach, w kontekście najważniejszych wydarzeń i nagród artystycznych o zasięgu międzynarodowym.

Zgromadzenie tak dużej liczby artystów z przeciwległych sobie biegunów Polski może okazać się mieszanką wybuchową, ale też impulsem do refleksji na temat znaczenia odległości, tożsamości i czasu w kontekście tworzenia. Dla odwiedzających wystawę Północ/Południe powstanie więc wyjątkowa okazja do przyjrzenia się zarówno podobieństwom, jak i różnicom, wynikającym z ekspresji tworzenia oraz podejmowanych przez artystów te matów.

Różnorodność gwarantowana, a również aranżacja z pewnością przysporzy widzom wielu emocji. Przysporzy ich zapewne i samym artystom, którzy dzięki takiej próbie zbliżenia środowisk twórczych otrzymają szansę na dowiedzenie się o sobie czegoś więcej.

P P plakat

Wernisaż odbędzie się 6 marca o godz. 18.00, wstęp wolny. Prace będzie można oglądać do 10 kwietnia.

Galeria Szyb Wilson

ul. Oswobodzenia 1, 40-403 Katowice

czynne codziennie, od 9.00 do 19.00

www.szybwilson.org

W wystawie wezmą udział:

ASP KATOWICE / Wydział Artystyczny, Katedra Malarstwa, Rysunku i Rzeźby:

Jakub Adamek, Zbigniew Blukacz, Sławomir Brzoska, Kazimierz Cieślik, Antoni Cygan, Jola Jastrząb, Janusz Karbowniczek, Szymon Kobylarz, Piotr Kossakowski, Antoni Kowalski, Dominika Kowynia, Aleksander Kozera, Maciej Linttner, Paweł Mendrek, Michał Minor, Monika Mysiak, Monika Panek, Aga Piotrowska, Małgorzata Rozenau, Jacek Rykała, Krzysztof Rzeźniczek, Hanna Sitarz, Michał Smandek, Paweł Szeibel, Agata Szymanek, Lesław Tetla, Andrzej Tobis, Ireneusz Walczak, Paulina Walczak, Miłosz Wnukowski, Joanna Zdzienicka

ASP GDAŃSK / Wydział Malarstwa:

Jarosław Bauć, Henryk Cześnik, Robert Florczak, Roman Gajewski, Agnieszka Gewartowska, Krzysztof Gliszczyński, Maciej Gorczyński, Aleksandra Jadczuk, Piotr Józefowicz, Andrzej Karmasz, Jacek Kornacki, Anna Królikiewicz, Sławomir Lipnicki, Przemysław Łopaciński, Teresa Miszkin, Marek Model, Mieczysław Olszewski, Jerzy Ostrogórski, Jakub Pieleszek, Krzysztof Polkowski, Anna Reinert, Arkadiusz Sylwestrowicz, Maria Targońska, Anna Waligórska, Mariusz Waras, Aleksander Widyński, Marek Wrzesiński, Marcin Zawicki, Jacek Zdybel, Agata Zielińska-Głowacka, Józef Czerniawski

Henryk Czesnik Szpital zakazny tradzik wyrazny 2015 tech

Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

zaprasza na wernisaż wystawy zatytułowanej  Mężczyźni z węgla, który odbędzie się w wyjątkowych wnętrzach Restauracji Szyb Maciej w Zabrzu przy ul. Srebrnej 6 w dniu 19 lutego o godz. 18.00.

Ekspozycja ta powstała w ramach projektu Metropolitan,  regionalnej inicjatywy artystyczno-społecznej, mającej na celu walkę ze stereotypem Ślązaka. Szansą na zmianę tego schematu są sylwetki dwunastu śląskich osobowości, prezentowane na wystawie, które stworzyły  kalendarz na rok 2015.

Autorką  projektu Metropolitan jest Anna Kowalczyk, a partnerem przedsięwzięcia Siemianowickie Centrum Kultury.

Wernisaż wystawy organizowany jest w ramach działań Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej.

Wystawę w Restauracji Szyb Maciej będzie można oglądać do połowy marca 2015 roku.

Serdecznie  zapraszamy!