Artykuły

Drodzy Klastrowicze,

 

Istnieje możliwość korzystania z Wirtualnego Doradcy na urządzeniach mobilnych: telefonach komórkowych, tabletach, smartfonach itp. Z przyjemnością informujemy o fakcie uruchomienia przez Klaster Kultury i Turystyki Przemysłowej aplikacji  mobilnej, jeśli chciałbyś/abyś aby Wirtualny Doradca działał na Twoim urządzeniu przeczytaj poniższą instrukcję .

Aplikacja jest udostępniana bezpłatnie.

Korzystanie z mobilnej aplikacji umożliwia w prosty sposób i w każdym miejscu w jakim znajdujesz się dostęp do bazy wiedzy jaką posiada Wirtualny Doradca.

Jeśli do tej pory nie zapoznałeś się z naszym Wirtualnym Doradcą zachęcamy do kontaktu z aplikacją. ( WD znajduje się na stronie Klastra, okienko po prawej )

W przypadku jakichkolwiek pytań i problemów z instalacją prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem Kopalnia Sztuki:

www.kopalniasztuki.com

 

WD – Instrukcja:

Google Play to sklep dla użytkowników telefonów i tabletów z systemem Android. Służy do pobierania darmowych oraz płatnych aplikacji i gier. Aby zainstalować program, trzeba posiadać konto na Google Play.

Krok 1:

Należy wejść do sklepu play

Krok 2:

Wpisać w wyszukiwarkę „wirtualny doradca”

Krok 3:

Wybrać „wirtualny doradca” ( z naszym logotypem Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej)

Krok 4:

Następnie klikamy na ikonę „Instaluj”

Krok 5:

Dalej należy podążać za wskazówkami

Jeśli nie posiadasz konta na Google Play w pierwszej kolejność zarejestruj się:

1. Znajdź na ekranie ikonkę z torbą na zakupy i logiem Play - taką jaką widzisz poniżej. Ikonka powinna być podpisana Sklep Play.

2. Kliknij w ikonkę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu, a następnie "Dodaj konto". Jeśli nie masz jeszcze konta Google

3. Nie musisz korzystać ze skrzynki pocztowej Gmail, ale musisz takie konto założyć. Rejestracja w Google Play wymaga więc stworzenia konta Google, czyli również założenia skrzynki pocztowej w Gmailu.

4. Jeśli zapomnisz hasło do swojego konta, to możesz je odzyskać. W tym celu musisz wybrać pytanie i znaną tylko sobie odpowiedź. Do tego dodajesz inny adres email - już wcześniej przez nas założony.

 

Zachęcamy do przesyłania Klastrowi najświeższych wydarzeń z Waszych działalności.

brzmieniaMiło nam poinformować, iż Klaster Kultury i Turystyki Przemysłowej jest współorganizatorem wydarzenia NOWE BRZMIENIA !
Serdecznie zapraszamy !!!

http://www.muzeumenergetyki.pl/PLI/ART/S0229_T0246_PL/87a550c63e87.jpg

 

W sobotę 10 października zapraszamy na pokazy pt. "Elektrostyka sprawdź co z niej wynika" w ramach Fizycznych Fascynacji! Podczas pokazów z fizyki dowiesz się co to jest elektrostatyka i jaki ma związek z bursztynem? Poczujesz oddziaływania kulombowskie, rozkręcimy imprezę "sportową" za pomocą maszyny elektrostatycznej, skonstruujemy elektrofor i poznamy osiągnięcia Volty oraz przekonamy się o obecności pola elektrycznego. To wszystko 10 października - pokazy odbywają się o godz. 10:30 oraz 12:00. Na pokazy obowiązuje wcześniejsza rezerwacja - możliwość rezerwacji on-line dostępna 6 października 2015 o godz. 20:00.

Ulotka Katowice 2030zapraszamy do skorzystania z Festiwalu Wyobraźni...

Zapraszam na Europejskie Dni Dziedzictwa, które organizuje Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży KORCZAK w zabytkowej Walcowni Cynku (od niedawna Muzeum Hutnictwa Cynku) w sobotę 19.09.

Oto program http://edd.nid.pl/page/calendar?id=1199&name=Utracone-dziedzictwo-przemyslowe-Katowic

 

Projekt 2 2015