Artykuły

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji "Życie w śląskim krajobrazie przemysłowym", która odbędzie się w dniach 26-27 września 2014.

Organizatorami są Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach oraz Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii w Zabrzu.

Współorganizatorzy: Instytut Twórczej Fotografii UŚ w Opawie, Uniwersytet Śląski w Opawie, Miasto Zabrze 

Czytaj więcej...

Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik zaprasza na II Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego – poziom 320  w Zabrzu pn. “MULTIMEDIALNE SPOTKANIA SZTUK”.

Dyrektorem Festiwalu jest Jurek Dybał.

Strona festiwalu: www.penderecki320.com 

Informacja i bilety: Kasa Kopalni Guido, Kasa Domu Muzyki Tańca, www.ticketpro.pl

Czytaj więcej...

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych w województwie śląskim w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2014, które odbędą się tradycyjnie w drugi i trzeci weekend września (13-14 i 20-21 września 2014).

Tegorocznym hasłem imprezy jest „Dziedzictwo – źródło tożsamości”. Wśród licznych atrakcji czekających na uczestników, wymienić należy między innymi wycieczki tematyczne, zwiedzanie obiektów zabytkowych, spotkania dyskusyjne, spacery historyczne oraz imprezy plenerowe. 

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarium wydarzeń w regionie na stronie internetowej EDD.

Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Zapraszamy do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych na terenie TAURON Wytwarzanie S.A. – Oddział Elektrownia Łaziska

13 września od 9:00 do 13:00 - na „Fizyczne Fascynacje – poznaj tajniki elektroniki”, koncert „Grupy GROMOWŁADNI” na cewkach Tesli i zwiedzanie muzeum z przewodnikiem oraz 14 września od 9:00 do 13:00 - zwiedzanie muzeum z przewodnikiem.

Po szczegóły zapraszamy tutaj.

Członek klastra - Muzeum Górnictwa Węglowego w dniach 25 sierpnia – 5 września prowadzi rekrutację do udziału w szkoleniach dla przewodników industrialnych oraz kandydatów na przewodników w obiektach Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Zajęcia prowadzone będą w trybie weekendowym (niektóre soboty i niedziele), rozpoczną się w drugiej połowie września i potrwają do końca listopada.

Szczegóły oraz regulamin znajdą Państwo na stronie Muzeum Górnictwa Węglowego.