Miło nam poinformować, iż do listy Członków Klastra dołączyła nowa firma - BA Event Bożena Augustyn.

Witamy serdecznie w imieniu wszystkich Klastrowiczów !

przypominamy Wam serdecznie o możliwości korzystania zarówno ze sprzętu wchodzącego w skład Laboratorium Klastra jak i korzystania z pełni umeblowanego i wyposażonego Biura Klastra. Sprzęt biurowy, który jest do Waszej dyspozycji to 2 laptopy, zestaw komputerowy i urządzenie wielofunkcyjne oraz pozostałe akcesoria np. flipcharty. DSC 0715Zachęcamy do korzystania z biura projektu po uprzedniej rezerwacji pod numerem telefonu 32 271 24 49 wew.14

 

DSC 0717

Pozdrawiamy,

Zespół Klastra

Wspólny projekt Muzeum Energetyki, Tyskiego Browarium
i Muzeum Prasy Śląskiej

Rajd samochodowy i rewolucyjne wynalazki – tak w kilku słowach można opisać wspólny projekt trzech obiektów Szlaku Zabytków Techniki. 14 listopada uczestnicy rajdu będą mogli się ścigać od Pszczyny przez Łaziska po finał w Tychach. Na trasie czekają na nich zadania oraz warsztaty o rewolucyjnych wynalazkach w energetyce, piwowarstwie i słowie drukowanym.

Energia elektryczna rządzi naszym życiem, druk i słowo pisane to podstawa cywilizacji, a złoty trunek to ważny towarzysz naszych spotkań. Czy zadajemy sobie pytanie, jak powstały i kto je wynalazł? Oraz jak i kiedy trafiły na Śląsk? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać w trakcie warsztatów o rewolucyjnych wynalazkach, które odbędą się w Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie, Tyskim Browarium oraz Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. Warsztaty będą etapami rajdu samochodowego, który połączy te trzy miejsca.

- Pszczyna, Łaziska Górne i Tychy łączy nie tylko nauka i rewolucja przemysłowa, ale także historyczna lokalizacja – mówi Jolanta Pietryja-Smolorz, Prezes Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Energetyki, współorganizującego rajd. – Wszystkie trzy znajdują się na tzw. ziemi pszczyńskiej, należącej niegdyś do rodu książąt pszczyńskich, którzy mieli znaczący wpływ na historię naszego regionu. Obecnie wszystkie trzy należą do Szlaku Zabytków Techniki i pod jego patronatem tworzą wspólne projekty.

Rajd i warsztaty odbywają się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
Zapisy do udziału w rajdzie pod nr tel. 603 155 562
Więcej informacji na stronie www.tyskiebrowarium.pl www.muzeumenergetyki.pl
PROGRAM RAJDU
9.00 rozpoczęcie rajdu, rynek w Pszczynie
9.15 losowanie numerów startowych
9.45 warsztaty w Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie
11.15 – 12.00 przejazd i zadania na trasie Pszczyna - Łaziska Górne
12.00 – 14.15 warsztaty w Muzeum Energetyki
14.15 – 14.45 przejazd i zadania na trasie Łaziska Górne – Tychy
15.00 warsztaty w Tyskim Browarium
16.30 ogłoszenie wyników

Serdeczne zapraszamy na warsztaty pt.: "Pozytywne doładowanie – tryboelektryzacja…"
 
Na niniejszych warsztatach przekonasz się jak oddziałują na siebie ładunki elektryczne, które zagonimy do pracy, będziesz elektryzować różne przedmioty, poznasz swoje nowe umiejętności przesuwania puszek na odległość, będziemy wytwarzali pioruny, zbudujesz swoje ogniwo elektrochemiczne, którym będziesz mógł się „doładować”, „odkurzymy” wybrane zbiory Muzeum Energetyki na potrzeby warsztatów…
 
Jak chcesz wiedzieć więcej to po prostu przyjdź i zostań "Odkrywcą Fizycznych Fascynacji"
 
Bilety w cenie: 25zł / osoba
 
UWAGA! Warsztaty odbywają się w godzinach 10:00 - 12:00 oraz 12:15 - 14:15. Każda grupa warsztatowa liczyć będzie maksymalnie po 12 osób. Na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rezerwacja oraz przedpłata.
 
Rezerwacje oraz dostępne miejsca na stronie www.muzeumenergetyki.pl

Serdecznie zapraszam na 11.11. do Walcowni w Katowicach a
główna wystawa to pokłosie Festiwalu Wyobraźni Katowice 2030
Przesyłam w załączniku program naszego STRZAŁU W 11
a znaleźć nas można jeszcze na;
profilu https://www.facebook.com/StowarzyszenieKorczak/
albo
wydarzeniu Festiwal wyobraźni Katowice 2013 https://www.facebook.com/events/1645720582379721/
lub
stronie http://www.korczak.katowice.pl/

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Fizyczne Fascynacje - warsztaty elektroniczne

14 października 2017

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych zaprasza na stały cykl "Fizyczne Fascynacje", w którym tym razem zapraszamy na warsztaty elektroniczne.

"Zostań elektrykiem - poznaj tajniki elektroniki" to rodzaj warsztatów z elektroniki przeznaczony dla wszystkich (bez ograniczeń wiekowych).

Celem będzie poznanie od podstaw najprostszych urządzeń elektronicznych, zapoznanie z schematami prostych obwodów elektronicznych, poznanie podstawowych elementów w zakresie budowy, działania, pomiarów i sprawdzania elementów, zapoznanie z montażem układów, praktyką w zakresie lutowania oraz uruchamiania układów.

Szczegóły znajdują sie w rubryce "Aktualności"

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego