Przeglądasz setki pięknych świątecznych dekoracji w internecie?
Chcesz już dziś poczuć atmosferę świąt?
Lubisz robótki ręczne ale brak Ci czasu w domu?
Chcesz spotkać kreatywne osoby i miło spędzić czas?
Marzy Ci się własnoręcznie zrobiony świąteczny wieniec na drzwi?
Jeśli przynajmniej na 2 powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, to znak, że przygotowane przez nas warsztaty są właśnie dla Ciebie!
ME plakat wita

Polskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki zaprasza 19 listopad 2016 (sobota) 10:00 do 11:00. Oprócz pokazów również zwiedzanie Muzeum Energetyki z przewodnikiem.

To pokazy, które przekonają wszystkich, że chemia nie jest szara i bezbarwna, ale wręcz przeciwnie - pełna barw. Zobaczymy, że dwie bezbarwne ciecze zmieszane ze sobą mogą dawać wszystkie odcienie tęczy, Będzie także trochę dymu i ubijania piany. Nie zabraknie również małych wybuchów i kolorowych glutów. Słowem - to będzie Gra w kolory. Pokażemy również bezpieczne i widowiskowe eksperymenty, które każdy może powtórzyć w domu.

Otwarta Scena2.0 – IMPERATIVE
Polskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki zaprasza 20 listopada na kolejny koncert z cyklu "Otwarta Scena 2.0". Wystąpi gliwicka formacja IMPREATIVE.

Zespół tworzy wspólnie od 2015 roku. Jak sami mówią o sobie, zjednoczyli się poprzez wspólny imperatyw, by robić to, co kochają i wspólnie pożytkować pozytywną energię, grają koncerty dla świata. Formacja pochodzi z Gliwic, a ich największą radością jest granie klasycznego rocka. W swojej twórczości inspirują ich inni artyści znani ze światowych scen - Red Hot Chilli Peppers, Foo Fighters, czy nawet Iron Maiden. Upust swojej energii dadzą na scenie Muzeum Energetyki - start koncertu o godz. 16:00 - wstęp 7zł (dla mieszkańców Łazisk Górnych wstęp bezpłatny).

kolory prospekt

otwarta2 2 imperative

Organizator: Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży KORCZAK www.korczak.katowice.pl

Miejsce: Zespół Szkół Gastronomicznych im. G. Morcinka w Katowicach, ul. Roździeńska 25

Termin: 11 listopada 2016 (piątek) godzina 11:11

System rozgrywek: System szwajcarski na dystansie 7 rund.

Tempo gry: po 15 minut dla zawodnika.

Wpisowe: 10 złotych

Uczestnictwo: W turnieju mogą uczestniczyć dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów) do 16 roku życia niezależnie od posiadanej kategorii czy przynależności klubowej po opłaceniu wpisowego.

Zgłoszenia: Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_5591/ do dnia 10 listopada godzina 20:00 i w dniu rozgrywek do godziny 10:40 w miarę posiadania wolnych miejsc. Ilość miejsc ograniczona do 80. Zawodnicy wcześniej zapisani powinni potwierdzić swój udział do godziny 10:30 w dniu 11.11.br. DZIECIĘCY TURNIEJ SZACHOWY "Szachowy Strzał w 11"

Prowadzenie zawodów: W zawodach obowiązują przepisy gry FIDE i PZSzach zgodnie z Kodeksem Szachowym. Szczegóły, zwłaszcza dotyczące kolejności miejsc, podane zostaną przez sędziego głównego na odprawie technicznej.

Klasyfikacja końcowa: Prowadzona będzie odrębna klasyfikacja dla następujących grup wiekowych: dzieci do lat 8, dzieci do lat 13, dzieci do lat 16. W każdej grupie wiekowej nagrody otrzymują trzej pierwsi zawodnicy. Wszyscy otrzymują pamiątkowe dyplomy.

Uwagi końcowe: Organizator zastrzega sobie prawo zmian w regulaminie rozgrywek. Ewentualne zmiany w regulaminie zostaną przedstawione uczestnikom na odprawie przed rozpoczęciem turnieju.

Organizator realizuje zadanie współfinansowane przez Miasto Katowice: „Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez prowadzenie zorganizowanych akcji społecznych promujących czytelnictwo oraz szachy wśród społeczności przedszkolnej, szkół podstawowych i gimnazjalnych”.

Strza w 11. rok 2016

slajd2016

Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2016 odbędzie się już po raz szesnasty w dniach od 15 – 22 października. Mamy przyjemność po raz kolejny gościć w naszych industrialnych przestrzeniach pięć spektakli.

Poniżej przedstawiamy repertuar odbywających się wydarzeń w Stowarzyszeniu Kopalnia Sztuki.

 

repertuar

Pełny repertuar wraz z opisem spektakli znajduje się na stronie Teatru Nowego w Zabrzu: http://www.teatrzabrze.pl/

 

Serdecznie zapraszamy !

Warsztaty robotyki - 8 października<http://muzeumenergetyki.pl/Default.aspx?sti=315>
fot.: <http://muzeumenergetyki.pl/PLI/ART/S0316_T0333_PL/363ee588b22c.jpg>
[http://muzeumenergetyki.pl/PLI/ART/S0316_T0333_PL/363ee588b22c____.jpg]<http://muzeumenergetyki.pl/PLI/ART/S0316_T0333_PL/363ee588b22c.jpg>
Fizyczne Fascynacje są ofertą popularnonaukową skierowaną do osób chcących zgłębić tajniki nauk ścisłych i technicznych w przestrzeni industrialnej. Warsztaty, pokazy i doświadczenia prowadzone są w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych, udział w nich wymaga wcześniejszego zapisania się i przedpłaty. Wiek uczestników od 3 do 100 lat. Możliwe zdobycie pieczątek Fizycznych Fascynacji.
Muzeum oferuje różnego rodzaju lekcje, pokazy i warsztaty (w pierwszej kolejności zapisujemy na pierwszy termin):
08 październik 2016 (sobota) 10:00 do 11:30 (12 miejsc), 12:00 do 13:30 (12 miejsc) – Warsztaty z ROBOTYKI
Zajęcia z ROBOKIDS to rozwijająca zabawa, która może przerodzić się w fascynujące hobby. Zabawa, nauka, myślenie w najlepszej formie, projektowanie, budowania i programowanie robotów z elementami informatyki, automatyki, matematyki i fizyki skierowanymi do najmłodszych i nie tylko...
UWAGA! Po zakończeniu warsztatów będzie możliwość zapisania się na cykliczne warsztaty z robotyki w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych, które zakończone będą po zdobyciu kolejnego etapu certyfikatem.
Program zajęć stałych

Moduł Adept. Składa się z 4 warsztatów po 3h lekcyjne (2h i 15 min każdy). Na warsztatach dzieci poznają zasady konstruowania robotów wyścigowych. Poznanie zasad budowania przekładni zębatych. Silniki, mechanizm skrętu…
Moduł Konstruktor obejmuje cykl 4 zajęć po 3h lekcyjne. Zajęcia o wyższym poziomie trudności, gdzie wymagana jest znajomość podstaw konstruowania robotów z klocków. …
Moduł Programista przeznaczony jest dla tych, którzy chcą kontynuować przygodę i nauczyć się tajników programowania robotów …
Zajęcia realizowane są w oparciu o metodykę cyklu Kolba: najpierw doświadczenie -później teoria.
www.muzeumenergetyki.pl<http://www.muzeumenergetyki.pl>

O godz. 18.15 wernisaż wystawy malarstwa  "Kody Fizjonomii".

Albert Oszek, Marta Sala, Martyna Gaszczyk – Nowok oraz Piotr Kolanko na różne sposoby wykreowali swoje przerysowane, mięsiste,

ekspresyjne światy, które łączy jeden wspólny pierwiastek – człowiek, osadzony głęboko w otaczającym go poletku, w którym przyszło

mu funkcjonować oraz nestorzy kierunku Marek Kamieński, Karol Wieczorek i Andrzej Urbanowicz.

O godz. 19.00 wernisaż wystawy rzeźby Pawła Rubaszewskiego " Coś się zaczyna".

Rzeźby Pawła Rubaszewskiego przedstawiają najczęściej chwilę zatrzymaną w czasie. Można powiedzieć, że mimo elementów

surrealistycznych stanowią jakby stopklatki w czasie i kadry w przestrzeni. Samo nasuwa się wtedy stwierdzenie, że "coś się zaczyna..."

Wystawy uświetni koncert jazzowy w wykonaniu trio w składzie:

Mateusz Szewczyk - kontrabas

Łukasz Kokoszko - gitara

Przemek Pankiewicz - piano

Serdecznie zapraszamy. Wstęp bezpłatny. Do zobaczenia!

g1g2

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Muzeum Energetyki w Łaziskach zaprasza na cykl warsztatów i pokazów

Szczegóły wraz z terminami znajdują sie w "Aktualnościach"

 

Zapraszamy !

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego