Przedstawiamy plan warsztatów, które odbęda się w dniach 17-18.09. Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Czytaj więcej...

Dobiegają końca prace nad stworzeniem Wirtualnego Przewodnika - Awatara, czyli animowanej postaci, która udzieli informacji na temat wszystkich obiektów i firm działających w Klastrze. Unikalna aplikacja, która zostanie zaimplementowana na stronie Klastra, ma wspomóc działania Klastra w zakresie komunikacji oraz wymiany doświadczeń między sektorami kultury i usług turystycznych.

Niezwykle miło nam poinformować o uruchomieniu sprzedaży  pamiątek szlakowych. Wybrane przez członków klastra, reprezentujących obiekty Szlaku Zabytków Techniki, gadżety w postaci koszulki oraz tatuażu zmywalnego trafiły do sprzedaży i są dostępne w obiektach Szlaku, a za kilka dni również poprzez stronę www.

Czytaj więcej...

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja":)

życzy Zespół Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej

Przypominamy uczestnikom klastra o seminarium, które odbędzie się 17 kwietnia. Spotkanie będzie poświęcone głownie kwestii możliwości pozyskiwania dotacji na realizację projektów partnerskich. Bardzo prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 12.04.2013

4 obiekty Szlaku Zabytków Techniki, 3 miasta, 4 żywioły i 4 audiowizualne obrazy hasła tegorocznej Industriady - "Energia".

Technika mappingu staje się narzędziem INDUktrynacji - trójwymiarowej wizualizacji tematu człowieka osadzonego pomiędzy światem natury i światem techniki; człowieka próbującego podporządkować sobie żywioły, by tworzyć i przetwarzać otaczający go świat. INDUktrynujemy w Zabytkowej Kopalni GUIDO, Tyskim Browarium, w kompleksie "Sztygarka" w Chorzowie oraz pod Szybem "Maciej" w Zabrzu.

Czytaj więcej...

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Muzeum Energetyki w Łaziskach zaprasza na cykl warsztatów i pokazów

Szczegóły wraz z terminami znajdują sie w "Aktualnościach"

 

Zapraszamy !

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego