W ramach Katowickich Dni Organizacji Pozarządowych – zapraszamy na piątek 20 września. Wtedy to od godz. 10:00 do 18:00 na ulicy Staromiejskiej i Mielęckiego znajdziemy „miasteczko organizacji pozarządowych”. Swoje stoiska wystawi kilkadziesiąt stowarzyszeń i fundacji.  W „miasteczku” będzie można nie tylko porozmawiać z przedstawicielami organizacji, podpisać petycje czy zgłosić się na wolontariat. Organizatorzy planują warsztaty, konkursy, gry miejskie i koncerty.

Czytaj więcej...

7,5 Edycja Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy” – to pomysł na włączenie artystycznych działań ulicznych w Urodziny Miasta, jednocześnie splatając je z mającym w tym czasie miejsce na ul. Staromiejskiej jarmarkiem.

Przedstawiamy program...

Czytaj więcej...

Będzie to historia świata, opowiedziana z perspektywy piwowara poszukującego swego Graala… czyli piwa idealnego. Wyrusza on w podróż w czasie od starożytnej Mezopotamii i Sumerów, którym przypisuje się autorstwo pierwszego piwa, przez Cesarstwo Rzymskie, Państwo Piastów, aż po czasy współczesne. 

Czytaj więcej...

Pod koniec czerwca miał swoją premierę audio-przewodnik po Nikiszowcu. Opracowany przez Joannę Tofilską z Muzeum Historii Katowic oraz Annę Dudzińską (Polskie Radio Katowice) posiada przystępną formę i co najważniejsze jest bezpłatny. 

Czytaj więcej...

Przed nami ostatni, przedłużony weekend z Międzynarodowym Festiwalem Artystów Ulicy Ulicznicy w Gliwicach.
tekst

Zapraszamy do udziału w konkursie „Pozdróżuj po Szlaku”, który rusza już od 1 stycznia 2013 roku. Do zdobycia gadżet z logo Szlaku Zabytków Techniki.  

Czytaj więcej...

tekst

We wspólnych pracach udział wzięli eksperci Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ang. European Route of Industrial Heritage – ERIH), przedstawiciele samorządu Bytomia, środowisk naukowych, organizacji turystycznych, Urzędu Marszałkowskiego oraz właściciela obiektu – FORTUM Power and Heat Polska.

Czytaj więcej...

Najnowsze wydarzenie

Muzeum Energetyki w Łaziskach zaprasza na cykl warsztatów i pokazów

Szczegóły wraz z terminami znajdują sie w "Aktualnościach"

 

Zapraszamy !

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego