Będzie to historia świata, opowiedziana z perspektywy piwowara poszukującego swego Graala… czyli piwa idealnego. Wyrusza on w podróż w czasie od starożytnej Mezopotamii i Sumerów, którym przypisuje się autorstwo pierwszego piwa, przez Cesarstwo Rzymskie, Państwo Piastów, aż po czasy współczesne. 

Czytaj więcej...

Pod koniec czerwca miał swoją premierę audio-przewodnik po Nikiszowcu. Opracowany przez Joannę Tofilską z Muzeum Historii Katowic oraz Annę Dudzińską (Polskie Radio Katowice) posiada przystępną formę i co najważniejsze jest bezpłatny. 

Czytaj więcej...

Przed nami ostatni, przedłużony weekend z Międzynarodowym Festiwalem Artystów Ulicy Ulicznicy w Gliwicach.
tekst

Zapraszamy do udziału w konkursie „Pozdróżuj po Szlaku”, który rusza już od 1 stycznia 2013 roku. Do zdobycia gadżet z logo Szlaku Zabytków Techniki.  

Czytaj więcej...

tekst

We wspólnych pracach udział wzięli eksperci Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ang. European Route of Industrial Heritage – ERIH), przedstawiciele samorządu Bytomia, środowisk naukowych, organizacji turystycznych, Urzędu Marszałkowskiego oraz właściciela obiektu – FORTUM Power and Heat Polska.

Czytaj więcej...

Wizyta odbywa się na zaproszenie Członka Zarządu Województwa Śląskiego, Jerzego Gorzelika, który podczas zeszłorocznego Walnego Zgromadzenia tego stowarzyszenia zaprosił ekspertów do województwa śląskiego. Spotkania przygotowane zostały we współpracy z Urzędem Miasta Bytom, spółką Fortum – właścicielem EC Szombierki i Urzędem Miasta Częstochowa. 

Czytaj więcej...

Podczas udrażniania Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej robotnicy i eksperci natrafili na interesujące znalezisko. 

Czytaj więcej...

Najnowsze wydarzenie

Fizyczne warsztaty

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych zaprasza na stały cykl "Fizyczne Fascynacje", w którym tym razem zapraszamy na warsztaty elektroniczne.

Fizyczne Fascynacje - warsztaty
elektroniczne - 16 grudnia 2018 (niedziela).

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego