Zapraszamy serdecznie na najbliższe koncerty w ramach Fortepianarium.

Najbliższy koncert już 2 marca.

Czytaj więcej...

Zapraszamy w sobotę – 11.01.2014r. o godz. 11:00 na nowy cykl w Muzeum Energetyki: Fizyczne Fascynacje – to prezentacje fizyków i chemików w formie zabawy, to szereg doświadczeń z ciekłym azotem i suchym lodem pobudzających wyobraźnie najmłodszych, wyjaśniając podstawowe zjawiska fizyczne w otaczającym nas świecie. Zabawy z aparaturą i sprzętem fizycznym w humorystyczny sposób obrazują zasady funkcjonowania świata i jego podstawowe prawa m.in. prawo zachowania masy, prawo stałości składu oraz prawo zachowania energii, elementy elektrostatyki, optyki.

Czytaj więcej...

Polskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki zaprasza do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych na terenie TAURON Wytwarzanie S.A. Oddział Elektrownia Łaziska, które jest otwarte dodatkowo:

  • 7 grudnia od 9.00 do 13.00 - "Fizyczne Fascynacje" - kolejne spotkanie, gdzie będzie można obejrzeć prezentacje fizyczno-chemiczne w formie widowiskowego programu opartego na fascynującej nauce i zaskakującej zabawie
  • 8 grudnia od 9.00 do 13.00 - zwiedzanie Muzeum Energetyki

WEJŚCIÓWKI: dorośli 10zł, dzieci 5zł

Informacje o styczniowych inicjatywach znajdą Państwo poniżej

Czytaj więcej...

W ramach cyklu „Fizyczne Fascynacje” w Muzeum Energetyki 9 listopada o godz. 10.00 zapraszamy na prezentacje fizyczno-chemiczne, widowiskowy pogram, zaskakującą naukę i zabawę.

 

Czytaj więcej...

Zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu Fortepianarium. Na najbliższe zapraszamy już 6 października.

Czytaj więcej...

W ramach Katowickich Dni Organizacji Pozarządowych – zapraszamy na piątek 20 września. Wtedy to od godz. 10:00 do 18:00 na ulicy Staromiejskiej i Mielęckiego znajdziemy „miasteczko organizacji pozarządowych”. Swoje stoiska wystawi kilkadziesiąt stowarzyszeń i fundacji.  W „miasteczku” będzie można nie tylko porozmawiać z przedstawicielami organizacji, podpisać petycje czy zgłosić się na wolontariat. Organizatorzy planują warsztaty, konkursy, gry miejskie i koncerty.

Czytaj więcej...

7,5 Edycja Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy” – to pomysł na włączenie artystycznych działań ulicznych w Urodziny Miasta, jednocześnie splatając je z mającym w tym czasie miejsce na ul. Staromiejskiej jarmarkiem.

Przedstawiamy program...

Czytaj więcej...

Najnowsze wydarzenie

Fizyczne warsztaty

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych zaprasza na stały cykl "Fizyczne Fascynacje", w którym tym razem zapraszamy na warsztaty elektroniczne.

Fizyczne Fascynacje - warsztaty
elektroniczne - 16 grudnia 2018 (niedziela).

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego