Dobra muzyka i teatr, a także alternatywne projekty kulturalne to obowiązkowy punkt dla ludzi ceniących sztukę na wysokim poziomie, a właśnie z taką spotkać się możecie Państwo w Kopalni „Guido”, lecz także dla wszystkich, ceniących aktywne i nietuzinkowe możliwości spędzania wolnego czasu.

Koncerty, przedstawienia teatralne, imprezy interdyscyplinarne, happeningi i wystawy to tylko niektóre z oferowanych przez nas działań. Tajemnicze podziemne korytarze, w których odbywają się opisane wydarzenia zapewniają niesamowity i niepowtarzalny klimat, który towarzyszy gościom od chwili zjechania górniczą szolą w głąb ziemi, i którego nie spotkają nigdzie indziej. Wydarzenia kulturalne, takie jak „Muzyka na poziomie”(cykliczne koncerty różnych gatunków muzyki) i „Teatr na poziomie” (spektakle teatralne teatrów krajowych i zagranicznych) to już znaki rozpoznawcze kopalni. Wśród innych wydarzeń, organizowanych na „Guido” warto wymienić także Industriadę, wiosenny Jazz Festival Muzyki Improwizowanej, Urodziny Guido, odbywające się zawsze w czerwcu, Śląski Fajer na Grubie Guido, St.Art Silesia – impreza plenerowa poświęcona sztuce ulicy, czy też tradycyjna Barbórka, adresowana przede wszystkim do braci górniczej. Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się również Noc Muzeów w ramach Europejskiej Nocy Muzeów – w połowie maja, kiedy Kopalnia przygotowuje nocne zwiedzanie pełne niespodzianek.

Oferta kulturalna zawiera w sobie dwa główne bloki wydarzeń:

  • Muzyka na poziomie
  • Teatr na poziomie

Szczegóły oferty pod adresem http://www.kopalniaguido.pl/index.php/kultura-na-poziomie.htmlKontakt i szczegóły oferty:

Tomasz Masoń
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 32 6303091 wew. 2121

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Muzeum Energetyki w Łaziskach zaprasza na cykl warsztatów i pokazów

Szczegóły wraz z terminami znajdują sie w "Aktualnościach"

 

Zapraszamy !

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego