W celu przybliżenia turystom historii, geologii, techniki i charakteru Kopalni „Guido” w czasach wydobywania węgla kamiennego zapraszamy chętnych do zwiedzania tras turystycznych, na których każdy zwiedzający – bez względu na wiek, przeżyje niesamowitą podróż w kopalnianą rzeczywistość.

Oferta turystyczna koncentruje się na poziomach 170 i 320 m, gdzie zwiedzający mogą zdobyć informacje m.in. na temat warunków pracy w XIX-wiecznej i współczesnej kopalni. Turyści mogą ponadto zapoznać się z historią wydobycia węgla kamiennego i technologiami stosowanymi w górnictwie węglowym na przełomie wieków i dziś, łącznie z pokazami działania wielkogabarytowych maszyn górniczych i przejazdem podwieszaną kolejką. Zapoznają się również z górniczą kulturą i tradycją.

Szczegóły oferty pod adresem http://www.kopalniaguido.pl/index.php/trasy-turystyczne.htmlKontakt i szczegóły oferty:

Tomasz Masoń
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 32 6303091 wew. 2121

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Muzeum Energetyki w Łaziskach zaprasza na cykl warsztatów i pokazów

Szczegóły wraz z terminami znajdują sie w "Aktualnościach"

 

Zapraszamy !

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego