Wychodząc naprzeciw potrzebom szkolnictwa i chcąc poszerzyć wiedzę dzieci i młodzieży z zakresu przyrody, historii, tradycji i kultury naszego regionu, przygotowaliśmy ofertę mającą na celu przedstawienie wyżej wymienionych tematów w ciekawy, oryginalny i przystępny sposób. Oferta edukacyjna realizowana jest zarówno na poziomie 170, jak i 320. 

Nauka połączona ze zwiedzaniem i przygodą, z pewnością będzie dla jej odbiorców ciekawą alternatywą wobec tradycyjnej lekcji szkolnej, dzięki czemu czas spędzony w Kopalni Guido będzie czasem niezapomnianym i owocnym w zdobywanie wiedzy. Wzbogacając zwiedzanie tras turystycznych o lekcje tematyczne oraz dodatkowe atrakcje mamy nadzieję przyczynić się do wzbudzenia zainteresowania młodych ludzi obiektami postindustrialnymi, pozostawiając w ich pamięci niezapomniane wspomnienia. Przygotowana oferta wpisuje się także w nurt coraz bardziej widocznej w polskich szkołach edukacji regionalnej, pozwalającej kształtować tożsamość kulturową dzieci i młodzieży.

Oferta edukacyjna podzielona jest na trzy tematyczne bloki:

  • Świat legend Skarbnika
  • Zostań odkrywcą kopalnianych podziemi
  • Z hajerem na szychta.

Szczegóły oferty pod adresem http://kopalniaguido.pl/images/dokumenty/oferta_edukacyjna_2012_p.pdfKontakt i szczegóły oferty:

Piotr Kunce
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 32 6303091 wew. 2216

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Muzeum Energetyki w Łaziskach zaprasza na cykl warsztatów i pokazów

Szczegóły wraz z terminami znajdują sie w "Aktualnościach"

 

Zapraszamy !

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego