Siemianowickie Centrum Kultury

Park Tradycji został otwarty we wrześniu 2012 roku i znajduje się obecnie pod zarządem Siemianowickiego Centrum Kultury. Pierwszym eksponatem, którego nie sposób przeoczyć jest umieszczona w centralnej części parteru parowa maszyna wyciągowa z roku 1905. Tuż obok maszyny znajduje się wystawa lamp górniczych, tzw. „karbidek”, z różnych okresów i wielu części Europy.

Zwiedzający mogą oglądać również odrestaurowany obraz św. Barbary, a w jego otoczeniu, oprócz figury klęczącego górnika w stroju roboczym z XX wieku, prezentowane są górnicze mundury galowe. Refleksem istnienia przemysłu hutniczego na terenach miasta jest z kolei replika pieca hutniczego wraz z pracującym przy nim hutnikiem. W podziemiach odwiedzający mogą zobaczyć, jak wyglądał chodnik górniczy, a także osobiście spotkać się ze Skarbnikiem. O historii Śląska oraz kopalni opowiada wirtualny górnik, a prezentacja interaktywna, reagująca na ruch zwiedzających, pozwala im poznać zarówno dawne – przemysłowe – Siemianowice, jak i obecne oblicze miasta.  Na wyższych kondygnacjach powstała nowoczesna i znakomicie wyposażona sala widowiskowa mogąca pomieścić 160 osób, która będzie miejscem koncertów, spektakli, konferencji, projekcji filmowych oraz innych wydarzeń artystycznych i intelektualnych. Uwagę zwraca również wieża wyciągowa szybu „Krystyn”, w nocy imponująco podświetlona stała się niekwestionowaną ozdobą dzielnicy Michałkowice.

PARK TRADYCJI oferuje:
- Część ekspozycyjną na dwóch kondygnacjach
- Nowoczesną salę widowiskową na 160 widzów
- Profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie
- Możliwość zakupienia pamiątek
- Bezpłatny parking
- Bezpłatny internet Wi-Fi
- Organizację konferencji, szkoleń, pokazów
- Przystosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych

Restauracja BARBÓRKA w podziemiach obiektu, czynna w godzinach 12.00-21.00,
kontakt 517-505-908, strona www.karczmabarborka.pl
Zwiedzanie z przewodnikiem:
Grupy zorganizowane oraz turyści indywidualni (po wcześniejszej rezerwacji).
Czas zwiedzania - około 45 minut.
Obiekt przyjazny dzieciom. Brak ograniczeń wiekowych.
Obiekt przyjazny osobom starszym i niepełnosprawnym (winda).

Cena biletu:
Dorośli - 4 zł
Dzieci - 2 zł

Możliwość zwiedzania z przewodnikiem również w języku angielskim, niemieckim oraz migowym. (po wcześniejszej rezerwacji).
Godziny otwarcia: (wrzesień – kwiecień)
WTOREK – PIĄTEK 10:00 – 16:00
SOBOTA 15:00 – 19:00
NIEDZIELA – PONIEDZIAŁEK NIECZYNNE

Kontakt:
41-100 Siemianowice Śląskie, ul. Orzeszkowej 12
Zwiedzanie/informacja o imprezach
tel. 765 27 40
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Marketing/Współpraca
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 228-72-80 w 21

[źródło: siemck.pl]

Operator

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Muzeum Energetyki w Łaziskach zaprasza na cykl warsztatów i pokazów

Szczegóły wraz z terminami znajdują sie w "Aktualnościach"

 

Zapraszamy !

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego