Powstanie

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach działa od roku 1991 jako samodzielne przedsiębiorstwo, powstałe w wyniku podziału Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Katowicach. Przedsiębiorstwo od lutego 1998 roku jest spółką prawa handlowego - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Celem istnienia Przedsiębiorstwa jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców i przemysłu w zakresie nieprzerwanych dostaw wody i odbioru ścieków na terenach objętych jego działalnością. Na terenie przedsiębiorstwa znajduje się Muzeum Techniki Sanitarnej, które zalicza się do grona obiektów ze Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

 

O muzeum

Muzeum Techniki Sanitarnej to najmłodsza placówka muzealna w Gliwicach, zlokalizowana w ponad 100-letnim budynku starej przepompowni ścieków, gruntownie odrestaurowanym podczas rozbudowy Centralnej Oczyszczalni Ścieków. Muzeum jest jedyną tego rodzaju placówką w regionie śląskim. Zwiedzający mają okazję zapoznać się z nowoczesną technologią oczyszczania ścieków, oraz obejrzeć unikalne eksponaty i urządzenia po starej oczyszczalni.

 

Kontakt

Przedsiębiorstwo
Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
ul. Rybnicka 47
44-100 Gliwice

Muzeum Techniki Sanitarnej
ul. T. Edisona 16
44-102 Gliwice
(na terenie Centralnej Oczyszczalni)

tel. 32-401-14-40 lub 32-401-14-50

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Biuro Obsługi Klienta
tel. 32-338-71-71

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowi członkowie Klastra

 1. Firma Gotyk Jacek Głażewski
 2. BA Events Bożena Augustyn
 3. Wielka Flota Zjednoczonych sił
 4. Nails Company S.C.A.D.
 5. Restauracja “Pod Wawrzynem”
 6. Tyska Fundacja romocji Kultury I Turystyki Browar Obywatelski
 7. Teatr Nowy w Zabrzu
 8. Quest System
 9. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe TISSO
 10. CONSEDO Magdalena Kutak
 11. Agencja Niekreatywna Przemek Grygiel
 12. Towarzystwo Artystyczne T.Art
 13. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe UNITECH
 14. Stanusch Technologies S.A.

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Muzeum Energetyki w Łaziskach zaprasza na cykl warsztatów i pokazów

Szczegóły wraz z terminami znajdują sie w "Aktualnościach"

 

Zapraszamy !

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego