Powstanie

Początek Nikiszowca ściśle związany jest z kopalnią "Giesche", która w latach 1903-1904 rozpoczęła budowę dwóch nowych szybów w celu eksploatacji nowych pokładów węgla. W czerwcu 1906 roku zapadła decyzja o budowie kolonii robotniczej Giszowiec, aby zapewnić miejsce zamieszkania sprowadzanym górnikom. Po pewnym czasie ilość mieszkań na Giszowcu stała się niewystarczająca, więc w grudniu 1908 r. zapadła decyzja o budowie kolejnego osiedla - Nikiszowca, tym razem bezpośrednio przy szybach.

 

O apartamentach Nikiszowiec

Efa Gryt to firma, która od kilku lat zajmuje się kultywowaniem tradycji śląskich oraz propagowaniem ich wśród turystów z Polski oraz z zagranicy. Apartamenty powstały z potrzeby serca i miłości do Nikiszowca oraz chęci pochwalenia się tą piękną Katowicką dzielnicą. Apartamenty Nikiszowiec to możliwość wynajęcia luksusowych mieszkań w samym sercu zabytkowej dzielnicy Katowic - Nikiszowcu. Apartamenty urządzone są w tradycyjnym śląskim stylu, ale w połączeniu z nowoczesnymi wygodami. W tym miejscu można poczuć niepowtarzalny klimat kultury tego regionu. Nikiszowiec jest obiektem Szlaku Zabytków Techniki, czyli tematycznego, samochodowego szlaku turystycznego o zasięgu regionalnym.

 

Kontakt

Efa Gryt
ul. Odrowążów 5/6
40-422 Katowice

tel. 513 152 208

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.nikiszowiec.pl

 

Nowi członkowie Klastra

 1. Firma Gotyk Jacek Głażewski
 2. BA Events Bożena Augustyn
 3. Wielka Flota Zjednoczonych sił
 4. Nails Company S.C.A.D.
 5. Restauracja “Pod Wawrzynem”
 6. Tyska Fundacja romocji Kultury I Turystyki Browar Obywatelski
 7. Teatr Nowy w Zabrzu
 8. Quest System
 9. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe TISSO
 10. CONSEDO Magdalena Kutak
 11. Agencja Niekreatywna Przemek Grygiel
 12. Towarzystwo Artystyczne T.Art
 13. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe UNITECH
 14. Stanusch Technologies S.A.

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Muzeum Energetyki w Łaziskach zaprasza na cykl warsztatów i pokazów

Szczegóły wraz z terminami znajdują sie w "Aktualnościach"

 

Zapraszamy !

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego