Historia

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest jedną z najstarszych uczelni na Górnym Śląsku. Powstał w 1936 r., a 11 stycznia 1937 r. odbyła się pierwsza inauguracja roku akademickiego. Wtedy to kilkudziesięciu studentów rozpoczęło naukę na Wydziale Organizacji Przemysłowej. Obecnie na uniwersytecie uczy się kilkanaście tysięcy studentów.

 

Działalność

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach daje możliwość wszechstronnego rozwoju, m.in. poprzez zagraniczne studia na wielu prestiżowych uczelniach, praktyki oraz staże w przedsiębiorstwach za granicą. Możliwe jest to także dzięki inwestycjom takim jak Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (więcej na: www.ciniba.ue.katowice.pl) oraz Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (więcej na: www.cnti.ue.katowice.pl). Uczelnia jest członkiem wielu internacjonalnych sieci, takich jak: EUA, EAIE, ERACON, EURASHE czy NAFSA.

W poszczególnych katedrach Uniwersytetu Ekonomicznego prowadzone są prace naukowe o charakterze interdyscyplinarnym oraz badania w obrębie międzykatedralnych zespołów badawczych i wyspecjalizowanych jednostek funkcjonujących na uczelni. Ponadto uczelnia realizuje projekty badawcze o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Do kierunków kształcenia związanych z branżą turystyki należy m. in. Gospodarka Turystyczna (studia licencjackie i magisterskie), gdzie dokłada się wszelkich starań, aby wykształceni absolwenci Uniwersytetu posiadali zaawansowaną wiedzę z zakresu ekonomiki i finansów turystyki czy geografii turystycznej. Istnieje możliwość wyboru specjalności Zarządzanie w Kulturze, Sztuce i Turystyce Kulturowej na kierunku Zarządzanie.

 

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
ul. 1 Maja 50
40-287 Katowice

tel. +48 32 257 70 00
tel./fax +48 32 257 71 89

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


www: www.ue.katowice.pl

Nowi członkowie Klastra

 1. Firma Gotyk Jacek Głażewski
 2. BA Events Bożena Augustyn
 3. Wielka Flota Zjednoczonych sił
 4. Nails Company S.C.A.D.
 5. Restauracja “Pod Wawrzynem”
 6. Tyska Fundacja romocji Kultury I Turystyki Browar Obywatelski
 7. Teatr Nowy w Zabrzu
 8. Quest System
 9. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe TISSO
 10. CONSEDO Magdalena Kutak
 11. Agencja Niekreatywna Przemek Grygiel
 12. Towarzystwo Artystyczne T.Art
 13. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe UNITECH
 14. Stanusch Technologies S.A.

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Muzeum Energetyki w Łaziskach zaprasza na cykl warsztatów i pokazów

Szczegóły wraz z terminami znajdują sie w "Aktualnościach"

 

Zapraszamy !

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego