Historia

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest jedną z najstarszych uczelni na Górnym Śląsku. Powstał w 1936 r., a 11 stycznia 1937 r. odbyła się pierwsza inauguracja roku akademickiego. Wtedy to kilkudziesięciu studentów rozpoczęło naukę na Wydziale Organizacji Przemysłowej. Obecnie na uniwersytecie uczy się kilkanaście tysięcy studentów.

 

Działalność

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach daje możliwość wszechstronnego rozwoju, m.in. poprzez zagraniczne studia na wielu prestiżowych uczelniach, praktyki oraz staże w przedsiębiorstwach za granicą. Możliwe jest to także dzięki inwestycjom takim jak Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (więcej na: www.ciniba.ue.katowice.pl) oraz Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (więcej na: www.cnti.ue.katowice.pl). Uczelnia jest członkiem wielu internacjonalnych sieci, takich jak: EUA, EAIE, ERACON, EURASHE czy NAFSA.

W poszczególnych katedrach Uniwersytetu Ekonomicznego prowadzone są prace naukowe o charakterze interdyscyplinarnym oraz badania w obrębie międzykatedralnych zespołów badawczych i wyspecjalizowanych jednostek funkcjonujących na uczelni. Ponadto uczelnia realizuje projekty badawcze o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Do kierunków kształcenia związanych z branżą turystyki należy m. in. Gospodarka Turystyczna (studia licencjackie i magisterskie), gdzie dokłada się wszelkich starań, aby wykształceni absolwenci Uniwersytetu posiadali zaawansowaną wiedzę z zakresu ekonomiki i finansów turystyki czy geografii turystycznej. Istnieje możliwość wyboru specjalności Zarządzanie w Kulturze, Sztuce i Turystyce Kulturowej na kierunku Zarządzanie.

 

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
ul. 1 Maja 50
40-287 Katowice

tel. +48 32 257 70 00
tel./fax +48 32 257 71 89

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


www: www.ue.katowice.pl

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Muzeum Energetyki w Łaziskach zaprasza na cykl warsztatów i pokazów

Szczegóły wraz z terminami znajdują sie w "Aktualnościach"

 

Zapraszamy !

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego