Historia

Browar w Tychach został założony w 1629 r. przez ród Promniców. Pod koniec XIX wieku książę pszczyński Jan Henryk XI Hochberg wprowadził zakład do pierwszej ligi browarów Europy. Od 1999 r. Tyskie Browary Książęce są częścią Kompanii Piwowarskiej S.A. W 2004 r., z okazji 375 rocznicy powstania Browaru otwarto Tyskie Muzeum Piwowarstwa, czyli dzisiejsze Tyskie Browarium. 

O Tyskim Browarium

Tyskie Browarium to centrum wycieczkowe przy największym i jednym z najstarszych browarów w Polsce, Tyskich Browarach Książęcych. Znajduje się w neogotyckiej kaplicy z 1902 r. i obejmuje ekspozycję z największą kolekcją birofiliów w Polsce, kino 3D oraz klimatyczny pub. Stąd goście wyruszają na teren browaru. Tyskie Browarium zaprasza na wycieczki, podczas których można poznać bogatą historię browaru i przyjrzeć się procesowi warzenia piwa. Zwiedzanie rozpoczyna się na ekspozycji, gdzie gości wita mówiący z portretu Jan Henryk XI. Zwiedzający oglądają projekcję filmu trójwymiarowego oraz kolekcję piwnych eksponatów. W Tyskim Browarium znajdują się również nowoczesne multimedia i beczka e-mailowa, z której wysyła się pocztówkę do znajomych. W czasie spaceru po działającym browarze można stanąć obok tankofermentorów, miedzianych kadzi w zabytkowej warzelni oraz zobaczyć nowoczesną linię rozlewniczą. Zwieńczeniem zwiedzania jest degustacja piwa Tyskie prosto z browaru w pubie.  Zwiedzanie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Oferta skierowana jest do osób pełnoletnich.

 

Kontakt

Tyskie Browarium
ul.Mikołowska 5(wejście od ul. Katowickiej
43-100 Tychy

tel. 32 327 84 30
fax. 32 327 84 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.tyskiebrowarium.pl

Nowi członkowie Klastra

 1. Firma Gotyk Jacek Głażewski
 2. BA Events Bożena Augustyn
 3. Wielka Flota Zjednoczonych sił
 4. Nails Company S.C.A.D.
 5. Restauracja “Pod Wawrzynem”
 6. Tyska Fundacja romocji Kultury I Turystyki Browar Obywatelski
 7. Teatr Nowy w Zabrzu
 8. Quest System
 9. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe TISSO
 10. CONSEDO Magdalena Kutak
 11. Agencja Niekreatywna Przemek Grygiel
 12. Towarzystwo Artystyczne T.Art
 13. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe UNITECH
 14. Stanusch Technologies S.A.

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Muzeum Energetyki w Łaziskach zaprasza na cykl warsztatów i pokazów

Szczegóły wraz z terminami znajdują sie w "Aktualnościach"

 

Zapraszamy !

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego