Historia

Na terenie byłego szybu kopalnianego KWK „Wieczorek”, którego historia sięga 1826 roku znajduje się Galeria Szyb Wilson o powierzchni blisko 2500 m2. Składają się na nią trzy sale tzw. Mała Galeria, Średnia Galeria i Duża Galeria.

 

Działalność

Galeria Szyb Wilson w Katowicach znajduje się wśród ponad trzydziestu wybranych pamiątek industrialnego dziedzictwa Śląska tworzących Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Twórcy galerii powołali do życia Fundację Eko-Art Silesia, która zajmuje się promowaniem utalentowanych dzieci i młodzieży. W Galerii prezentowane są także prace młodych i odważnych artystów malarzy, grafików, fotografików, performerów.

 

Kontakt

GALERIA SZYB WILSON
ul. Oswobodzenia 1
40-403 Katowice

Tel. 32 730 32 30  
Fax 32 730 32 25  

www: www.szybwilson.org
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria czynna jest codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 19.00.
Wstęp wolny.

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Muzeum Energetyki w Łaziskach zaprasza na cykl warsztatów i pokazów

Szczegóły wraz z terminami znajdują sie w "Aktualnościach"

 

Zapraszamy !

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego