Powstanie

Przedsiębiorstwo Górnicze DEMEX  rozpoczęło swoją działalność w 1991roku. Jego pierwszą siedzibą był Zabytkowy Zespół Szyb Maciej w Zabrzu Maciejowie. Zwiększając zakres swojej działalności, wielkość produkcji i zatrudnienie firma postanowiła przenieść swoją siedzibę oraz kluczową działalność na teren przemysłowy likwidowanej Kopalni Ludwik w Zabrzu przy ul. Hagera 41-43 ( Dom Kawalera )  

Działalność

Przedsiębiorstwo Górnicze DEMEX Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji elementów obudowy górniczej na potrzeby górnictwa w Polsce i Unii Europejskiej. Produkuje wodę pitną, prowadzi działalność w zakresie obrotu energią elektryczną oraz realizuje kompleksową rewitalizację obiektów poprzemysłowych, adaptując je do nowych funkcji produkcyjnych, handlowych i biurowych na potrzeby własne oraz firm zewnętrznych.

Promuje kulturę i  turystykę przemysłową, będąc właścicielem obiektu Szyb Maciej znajdującego się na Szlaku Zabytków Techniki. DEMEX jest współorganizatorem  koncertów, sympozjów, konferencji, warsztatów fotograficznych. Wspiera wiele instytucji działających w sferze ochrony dziedzictwa technicznego.

 

Kontakt

Przedsiębiorstwo Górnicze DEMEX Sp. z o.o.

ul. Hagera 41
41-800 Zabrze
telefon: 32 271 24 49
faks: 32 271 24 49

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.demex-zabrze.pl

Nowi członkowie Klastra

 1. Firma Gotyk Jacek Głażewski
 2. BA Events Bożena Augustyn
 3. Wielka Flota Zjednoczonych sił
 4. Nails Company S.C.A.D.
 5. Restauracja “Pod Wawrzynem”
 6. Tyska Fundacja romocji Kultury I Turystyki Browar Obywatelski
 7. Teatr Nowy w Zabrzu
 8. Quest System
 9. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe TISSO
 10. CONSEDO Magdalena Kutak
 11. Agencja Niekreatywna Przemek Grygiel
 12. Towarzystwo Artystyczne T.Art
 13. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe UNITECH
 14. Stanusch Technologies S.A.

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Muzeum Energetyki w Łaziskach zaprasza na cykl warsztatów i pokazów

Szczegóły wraz z terminami znajdują sie w "Aktualnościach"

 

Zapraszamy !

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego