Artykuły

O Śląskim Rancho

Śląskie Rancho rozpoczęło swoja działalność jako Pub i Restauracja 1 maja 2011r.

Śląskie Rancho to restauracja łącząca w sobie specjały kuchni śląskiej, amerykańskiej i włoskiej, usytuowana blisko centrum Zabrza. Na terenie Rancha znajduje się rozległy teren rekreacyjny m.in. z estradą i stawem. Obiekt doskonale sprawdza się przy organizowaniu imprez okolicznościowych, plenerowych, biesiad, festynów i wielu innych. Restauracja i Pub dla zainteresowanych klientów zapewnia również catering na terenie Śląska i okolic.

Zimą na terenie Śląskiego Rancha  znajduje się kryte Lodowisko o wymiarach 800m2 z wypożyczalnią całego sprzętu.

 

kontakt

Śląskie Rancho
ul. Stanisława Webera 18
41-800 Zabrze

telefon do restauracji: 609-340-796
telefon do pubu: 609-340-329

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.slaskierancho.pl

Działalność

Silesia Trip jest firmą zarejestrowaną w Katowicach, obejmującą swoim działaniem cały Śląsk, posiadającą stopniowo rosnącą dużą ilość zadowolonych klientów oraz firm i instytucji, z którymi współpracuje. Jej oferta obejmuje usługi zwiedzania, wycieczek oraz przewozu osób, zarówno dla osób indywidualnych, jak i zorganizowanych grup, biur i agencji turystycznych. Organizuje także wyjazdy szkoleniowe oraz konferencje.

SilesiaTrip działając wraz z portalem internetowym www.silesiahotels.com umożliwia rezerwacje hoteli przez Internet.

 

Kontakt

SilesiaTrip
ul. Rynek 13
40-003 Katowice

tel.: 505 511 208 lub 502 116 331

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


www:www.silesiatrip.pl

Historia

W połowie czerwca 1945 r. odbyła się w Ministerstwie Oświaty konferencja, podczas której zaakceptowano lokalizację Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W październiku 1945 roku rozpoczęło studia na Politechnice Śląskiej 2750 słuchaczy, a czterowydziałowa Uczelnia posiadała już 54 katedry ze 198 pracownikami naukowo-dydaktycznymi, w tym 32 profesorami i docentami.

Dziś posiada 12 wydziałów , m. in. Wydział Architektury, Wydział Autoamtyki, Elektroniki i Informatyki, Organizacji i Zarządzania oraz Wydział Górnictwa i Geologii.

 

Działalność

Kształcenie studentów na Politechnice Śląskiej prowadzone jest obecnie na 37 kierunkach studiów. Wśród specjalności prowadzonych przez uczelnię można wyróżnić  stosunkowo młodą dziedzinę –Geoturystykę  z rodzajów turystyki kwalifikowanej, której celem jest prezentacja obiektów przyrody nieożywionej oraz zabytków techniki.). Politechnika Śląska to także instytucja o ogromnym potencjale badawczym, z nowocześnie wyposażonymi laboratoriami, wysoko wykwalifikowaną kadrą naukową i ze stworzonymi warunkami dla komercjalizacji badań naukowych. Jednostką służącą promocji współpracy nauki, biznesu i samorządu jest Centrum  Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej (CITT).

 

Kontakt

Politechnika Śląska
ul. Akademicka 2A
44-100 Gliwice

Centrala Telefoniczna Politechniki Śląskiej
telefon: 32 237-10-00

www: www.polsl.pl

 

Powstanie

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach działa od roku 1991 jako samodzielne przedsiębiorstwo, powstałe w wyniku podziału Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Katowicach. Przedsiębiorstwo od lutego 1998 roku jest spółką prawa handlowego - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Celem istnienia Przedsiębiorstwa jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców i przemysłu w zakresie nieprzerwanych dostaw wody i odbioru ścieków na terenach objętych jego działalnością. Na terenie przedsiębiorstwa znajduje się Muzeum Techniki Sanitarnej, które zalicza się do grona obiektów ze Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

 

O muzeum

Muzeum Techniki Sanitarnej to najmłodsza placówka muzealna w Gliwicach, zlokalizowana w ponad 100-letnim budynku starej przepompowni ścieków, gruntownie odrestaurowanym podczas rozbudowy Centralnej Oczyszczalni Ścieków. Muzeum jest jedyną tego rodzaju placówką w regionie śląskim. Zwiedzający mają okazję zapoznać się z nowoczesną technologią oczyszczania ścieków, oraz obejrzeć unikalne eksponaty i urządzenia po starej oczyszczalni.

 

Kontakt

Przedsiębiorstwo
Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
ul. Rybnicka 47
44-100 Gliwice

Muzeum Techniki Sanitarnej
ul. T. Edisona 16
44-102 Gliwice
(na terenie Centralnej Oczyszczalni)

tel. 32-401-14-40 lub 32-401-14-50

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Biuro Obsługi Klienta
tel. 32-338-71-71

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Działalność

M-Studio s.c. działa na rynku od 1991 roku.

M-Studio s.c. jest firmą oferującą kompleksowe realizacje takich zleceń, jak: reklama, projektowanie graficzne, poligrafia, identyfikacja wizualna (CI), publikacje drukowane, plakaty, reklama indoor, reklama outdoor, projektowanie stron www. Firma łączy w sobie bogate doświadczenie z otwartością na wykraczanie poza utarte schematy projektowania.

 

Kontakt

M-Studio s.c.
ul. Paderewskiego 44
41-810 Zabrze

tel/fax (032) 275 04 63

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.mstudio.com.pl