Artykuły

Powstanie

Początek Nikiszowca ściśle związany jest z kopalnią "Giesche", która w latach 1903-1904 rozpoczęła budowę dwóch nowych szybów w celu eksploatacji nowych pokładów węgla. W czerwcu 1906 roku zapadła decyzja o budowie kolonii robotniczej Giszowiec, aby zapewnić miejsce zamieszkania sprowadzanym górnikom. Po pewnym czasie ilość mieszkań na Giszowcu stała się niewystarczająca, więc w grudniu 1908 r. zapadła decyzja o budowie kolejnego osiedla - Nikiszowca, tym razem bezpośrednio przy szybach.

 

O apartamentach Nikiszowiec

Efa Gryt to firma, która od kilku lat zajmuje się kultywowaniem tradycji śląskich oraz propagowaniem ich wśród turystów z Polski oraz z zagranicy. Apartamenty powstały z potrzeby serca i miłości do Nikiszowca oraz chęci pochwalenia się tą piękną Katowicką dzielnicą. Apartamenty Nikiszowiec to możliwość wynajęcia luksusowych mieszkań w samym sercu zabytkowej dzielnicy Katowic - Nikiszowcu. Apartamenty urządzone są w tradycyjnym śląskim stylu, ale w połączeniu z nowoczesnymi wygodami. W tym miejscu można poczuć niepowtarzalny klimat kultury tego regionu. Nikiszowiec jest obiektem Szlaku Zabytków Techniki, czyli tematycznego, samochodowego szlaku turystycznego o zasięgu regionalnym.

 

Kontakt

Efa Gryt
ul. Odrowążów 5/6
40-422 Katowice

tel. 513 152 208

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.nikiszowiec.pl