Artykuły

Powstanie

Przedsiębiorstwo Górnicze DEMEX  rozpoczęło swoją działalność w 1991roku. Jego pierwszą siedzibą był Zabytkowy Zespół Szyb Maciej w Zabrzu Maciejowie. Zwiększając zakres swojej działalności, wielkość produkcji i zatrudnienie firma postanowiła przenieść swoją siedzibę oraz kluczową działalność na teren przemysłowy likwidowanej Kopalni Ludwik w Zabrzu przy ul. Hagera 41-43 ( Dom Kawalera )  

Działalność

Przedsiębiorstwo Górnicze DEMEX Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji elementów obudowy górniczej na potrzeby górnictwa w Polsce i Unii Europejskiej. Produkuje wodę pitną, prowadzi działalność w zakresie obrotu energią elektryczną oraz realizuje kompleksową rewitalizację obiektów poprzemysłowych, adaptując je do nowych funkcji produkcyjnych, handlowych i biurowych na potrzeby własne oraz firm zewnętrznych.

Promuje kulturę i  turystykę przemysłową, będąc właścicielem obiektu Szyb Maciej znajdującego się na Szlaku Zabytków Techniki. DEMEX jest współorganizatorem  koncertów, sympozjów, konferencji, warsztatów fotograficznych. Wspiera wiele instytucji działających w sferze ochrony dziedzictwa technicznego.

 

Kontakt

Przedsiębiorstwo Górnicze DEMEX Sp. z o.o.

ul. Hagera 41
41-800 Zabrze
telefon: 32 271 24 49
faks: 32 271 24 49

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.demex-zabrze.pl