Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w Gliwicach zaprasza na trzecie spotkanie Okrągłego Stołu ds. polityki klastrowej -  Dialog Krajowy - Klastry w nowej perspektywie programowania - kierunki wsparcia klastrów na poziomie regionalnym, krajowym i ponadnarodowym na lata 2014-2020, organizowane w ramach projektu CluStrat - Boosting innovation through new cluster concepts in suport of emerging issues and cross-sectoral themes, które odbędzie się 23 października br. w Gliwicach w Centrum Edukacji i Biznesu „NOWE GLIWICE".

Zapraszamy do zapoznania się z treścią agendy spotkania dostępną pod adresem: http://ris.slaskie.pl/pl/aktualnosc/0/1412324877

Jedyny taki, wyjątkowy koncert zespołu VOCCATA, który popremierowo zaprezentuje swój najnowszy program "Muzyczne permutacje... na trzy głosy, skrzypce i fortepian".
 
Polskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki (ul. Wyzwolenia 30, Łaziska Górne) 25 października 2014, godz. 17:00
Bilety w cenie: 20zł
 
Rezerwacja biletów:
tel. 32 736 35 55 lub 603 155 562
e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Rezerwacja on-line:
 
www.voccata.pl/koncerty po kliknięciu opcji "Rezerwacja biletów" przy terminie 25.10.2014

Zapraszamy serdecznie na prezentacje i warsztaty RoboKids oraz Halloween w Muzeum Energetyki.

WARSZTATY ROBOKIDS

Logika, wyobraźnia wizualno-przestrzenna i twórczość to umiejętności, które nabędzie dziecko podczas zajęć, dzięki temu RoboKids staje się alternatywną formą rozrywki dla dzieci, która w doskonały sposób jest w stanie wypełnić czas wolny dziecka.

Warsztaty odbywają się dnia 11.10.2014 w trzech turach: o godz 9:30, 10:30, 11:30

Udział w warsztatach 20zł/osoba

W czasie zajęć dzieci zajmują się budową, projektowaniem oraz programowaniem robotów wykorzystując do tego specjalne zestawy klocków LEGO® Mindstorm. Ta zabawa rozwija logiczne myślenie, twórcze rozwiązywanie problemów, koncentrację  oraz pracę w grupie dzięki zadaniom, które są przed nimi przedstawione w trakcie zajęć.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji "Życie w śląskim krajobrazie przemysłowym", która odbędzie się w dniach 26-27 września 2014.

Organizatorami są Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach oraz Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii w Zabrzu.

Współorganizatorzy: Instytut Twórczej Fotografii UŚ w Opawie, Uniwersytet Śląski w Opawie, Miasto Zabrze 

Czytaj więcej...

Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik zaprasza na II Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego – poziom 320  w Zabrzu pn. “MULTIMEDIALNE SPOTKANIA SZTUK”.

Dyrektorem Festiwalu jest Jurek Dybał.

Strona festiwalu: www.penderecki320.com 

Informacja i bilety: Kasa Kopalni Guido, Kasa Domu Muzyki Tańca, www.ticketpro.pl

Czytaj więcej...

Zapraszamy do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych na terenie TAURON Wytwarzanie S.A. – Oddział Elektrownia Łaziska

13 września od 9:00 do 13:00 - na „Fizyczne Fascynacje – poznaj tajniki elektroniki”, koncert „Grupy GROMOWŁADNI” na cewkach Tesli i zwiedzanie muzeum z przewodnikiem oraz 14 września od 9:00 do 13:00 - zwiedzanie muzeum z przewodnikiem.

Po szczegóły zapraszamy tutaj.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych w województwie śląskim w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2014, które odbędą się tradycyjnie w drugi i trzeci weekend września (13-14 i 20-21 września 2014).

Tegorocznym hasłem imprezy jest „Dziedzictwo – źródło tożsamości”. Wśród licznych atrakcji czekających na uczestników, wymienić należy między innymi wycieczki tematyczne, zwiedzanie obiektów zabytkowych, spotkania dyskusyjne, spacery historyczne oraz imprezy plenerowe. 

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarium wydarzeń w regionie na stronie internetowej EDD.

Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

warsztaty z cyklu Fizyczne Fascynacje: „Podstawy elektroniki i programowania w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych”.

Termin 18.08.2018 r.

więcej szczegółów znajduje sie w zakładce "aktualności"

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego