Zapraszamy serdecznie na  koncerty w ramach Fortepianarium.
Najbliższy koncert już 1 i 8 marca 2015r.

 

Fortepianarium B1 2015 DRUK KOREKTA

Już 24 stycznia gorąca salsoteka w Impresji!

Nie pierwszy raz będziecie mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej imprezie, którą tym razem rozgrzeją do czerwoności Nando Del Rio oraz DJ Habanero.
Początek zabawy planowany jest na godzinę 20.00.

Bilety w cenie 15 zł.
Możliwość rezerwacji miejsc pod numerem telefonu: 32 271 78 12

Od 2015 roku Stowarzyszenie KORCZAK praktykuje KULA KATO.

Szczegóły o tej tajemniczej akcji na http://katohostcity.pl/ oraz https://www.facebook.com/RytualKulaKato

Serdecznie zapraszamy do współpracy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel. 609-875-972) i polubienia  profilu https://www.facebook.com/StowarzyszenieKorczak

Proszę też śledzić  stronę www.korczakkatowice.pl

plakat b2 taniec standardowy 1Najważniejsza impreza taneczna roku w Rudzie Śląskiej! W mieście rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych. Ich zwycięzcy będą reprezentować kraj na Mistrzostwach Świata i Europy. Dodatkową atrakcją będzie turniej Grad Prix Ekstraklasy w tańcach latynoamerykańskich. W obu konkursach weźmie udział około 300 par.

Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych oraz Grand Prix Ekstraklasy w tańcach latynoamerykańskich odbędą się 7 – 8 lutego br. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej – Halembie (ul. Kłodnicka 95). - W obu turniejach zaprezentują się czołowe polskie pary taneczne, znane nie tylko w kraju, ale i zagranicą - informuje Igor Gutovskyi, organizator imprezy. – Są to tancerze, którzy plasują się na czołowych miejscach światowego rankingu Federacji Tańca Sportowego. W komisji sędziowskiej zasiądą znane autorytety, które w przeszłości były wybitnymi tancerzami, osiągając najbardziej znaczące tytuły na Mistrzostwach Świata i Europy – komentuje.

Zawodnicy Mistrzostw Polski FTS zaprezentują się w pięciu kategoriach: Juniorzy Starsi (14 – 15 lat), Młodzież (16 – 18 lat), Młodzież Starsza (16 – 21 lat), Dorośli oraz Seniorzy I, II, III. Obowiązkowo pary zatańczą: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot oraz quickstep. - Mistrzostwa w Rudzie Śląskiej będą przeprowadzone według reguł Światowej Federacji Tańca Sportowego WDSF, która jest zwyczajnym członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego – podkreśla Antoni Czyżyk, wiceprezes FTS. – Zwycięzcy turnieju otrzymają prawo do reprezentowania kraju w 2015 roku na Mistrzostwach Świata i Europy – dodaje.

Organizatorem Mistrzostw Polski w tańcach standardowych oraz Grand Prix Polski w tańcach latynoamerykańskich są: Federacja Tańca Sportowego, Miasto  Ruda Śląska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz  Szkoła Tańca Igora Gutovskyiego w Gliwicach. 

 

zachęcamy do korzystania ze strony internetowej Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej. Strona powstała z myślą o Was i będzie nam niezmiernie miło móc pisać o wydarzeniach, imprezach organizowanych przez Was bądź też o nowościach czy zdobytych przez Was wyróżnieniach. Jeśli chcielibyście pochwalić się efektem swojej działalności poprzez stronę internetową Klastra serdecznie zapraszamy do przekazywania nam informacji na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Stowarzyszenie Kopalnia sztuki

 

Stowarzyszenie Uratujmy Życie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Pomiędzy wczoraj a jutro – najwyższy czas na nadzieję”, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 stycznia o godzinie 15.00, w Galerii Szybu Wilson w Katowicach (ul. Oswobodzenia 1).

Podczas wernisażu zaprezentowanych zostanie ponad 100 fotografii, przedstawiających dzieci chore na nieuleczalną chorobę Sanfilippo, które zostały wykonane przez fotografów z całej Polski, wywodzących się z Akademii Fotografii Dziecięcej.

W trakcie otwarcia wystawy nastąpi również uroczysta premiera klipu do piosenki „Jesteś w nas” zespołu „Airside”, nagranego z podopiecznymi stowarzyszenia wraz aktorem znanym m.in. z serialu „M jak Miłość” – Kacprem Kuszewskim.

Ponadto na najmłodszych czeka wiele atrakcji, w tym warsztaty kulinarne, które poprowadzi szef kuchni Adrian Feliks z Top Chef Polska, pokaz jednego z najlepszych iluzjonistów w Polsce – Tomasza Kabisa, laureata programu „Mam talent”, a także gry i zabawy z animatorami Fundacji „Dr Clown”.

Na koniec przygotowaliśmy coś dla miłośników muzyki, będzie to koncert zespołu „Airside” (godz. 17.00), który specjalnie dla chorych dzieci napisał piosenkę „Jesteś w nas”.

„Nie mogąc zatrzymać choroby, zatrzymujemy chwile w obiektywie, żeby jutro móc cofnąć czas” – mamy nadzieję, że w przyszłości diagnoza choroby Sanfilippo nie będzie oznaczała choroby nieubłaganie postępującej, nieuleczalnej, śmiertelnej. Naszym celem i marzeniem jest lek, nad którym pracują polscy naukowcy na Uniwersytecie Gdańskim. To ratunek dla dzieci już chorych, jak i tych, które dopiero urodzą się z tą chorobą. Dlatego właśnie my, rodzice, zbieramy fundusze na kontynuację badań nad lekiem.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy.

Oto 60 sekundowa zapowiedź wernisażu przez Kacpra Kuszewskiego https://www.youtube.com/watch?v=E6CAOGKEwWw&feature=youtu.be

Serdecznie zapraszamy 30.10 o godzinie 17.00 do Muzeum Górnictwa Węglowego na kolejną prelekcje z cyklu: „Poznaj zabytki techniki Województwa Śląskiego”. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie kompleksowi Szybu Maciej w Zabrzu.

Zespół górniczych zabudowań, z początku XX wieku, został przystosowany do nowych – kulturalnych, społecznych i gospodarczych funkcji, a dzięki zakończonej w tym roku rewitalizacji zyskał nową jakość. Szyb Maciej, poza wartościami poznawczymi i edukacyjnymi, oferuje turystom możliwość skorzystania z restauracji i bistro urządzonych w industrialnym, dizajnerskim wystroju, podkreślającym piękno dawnej techniki. Staje się w pełni komplementarnym dopełnieniem zabrzańskiej oferty turystycznej.

Prelegentami na najbliższym spotkaniu będą mgr inż. arch. Danuta Żabicka-Barecka oraz dr inż. Zbigniew Barecki.

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

warsztaty z cyklu Fizyczne Fascynacje: „Podstawy elektroniki i programowania w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych”.

Termin 18.08.2018 r.

więcej szczegółów znajduje sie w zakładce "aktualności"

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego