W dniu 19 lutego 2015r. w wyjątkowych wnętrzach Restauracji Szyb Maciej w Zabrzu przy ul. Srebrnej 6 odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej  Mężczyźni z węgla. Wystawę zorganizowało Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki w ramach działalności Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej.

Ekspozycja powstała w ramach projektu Metropolitan,  regionalnej inicjatywy artystyczno-społecznej, mającej na celu walkę ze stereotypem Ślązaka - sylwetki dwunastu śląskich osobowości prezentowane na wystawie powinny przyczynić się do jego zmiany.

Zdjęcia prezentowane na wystawie posłużyły do stworzenia kalendarza na rok 2015 - autorką projektu jest Pani Anna Kowalczyk.

Wystawę udostępniło Siemianowickie Centrum Kultury – Członek Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej.

Podczas wernisażu głos zabierały Panie: Anna Weinstein z ramienia Stowarzyszenia Kopalnia Sztuki, autorka wystawy – Anna Kowalczyk oraz w imieniu Członków Klastra - Magdalena Kutak.

Serdecznie  zapraszamy do odwiedzenia Wystawy w Restauracji Szyb Maciej - będzie ona udostępniona do połowy marca 2015 roku, zachęcamy również do zapoznania się z relacją fotograficzną ze spotkania na na naszym profilu https://www.facebook.com/pages/Klaster-Kultury-i-Turystyki-Przemys%C5%82owej/393160544187073?fref=ts

Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

zaprasza na wernisaż wystawy zatytułowanej  Mężczyźni z węgla, który odbędzie się w wyjątkowych wnętrzach Restauracji Szyb Maciej w Zabrzu przy ul. Srebrnej 6 w dniu 19 lutego o godz. 18.00.

Ekspozycja ta powstała w ramach projektu Metropolitan,  regionalnej inicjatywy artystyczno-społecznej, mającej na celu walkę ze stereotypem Ślązaka. Szansą na zmianę tego schematu są sylwetki dwunastu śląskich osobowości, prezentowane na wystawie, które stworzyły  kalendarz na rok 2015.

Autorką  projektu Metropolitan jest Anna Kowalczyk, a partnerem przedsięwzięcia Siemianowickie Centrum Kultury.

Wernisaż wystawy organizowany jest w ramach działań Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej.

Wystawę w Restauracji Szyb Maciej będzie można oglądać do połowy marca 2015 roku.

Serdecznie  zapraszamy!

Zapraszamy serdecznie na  koncerty w ramach Fortepianarium.
Najbliższy koncert już 1 i 8 marca 2015r.

 

Fortepianarium B1 2015 DRUK KOREKTA

Już 24 stycznia gorąca salsoteka w Impresji!

Nie pierwszy raz będziecie mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej imprezie, którą tym razem rozgrzeją do czerwoności Nando Del Rio oraz DJ Habanero.
Początek zabawy planowany jest na godzinę 20.00.

Bilety w cenie 15 zł.
Możliwość rezerwacji miejsc pod numerem telefonu: 32 271 78 12

Od 2015 roku Stowarzyszenie KORCZAK praktykuje KULA KATO.

Szczegóły o tej tajemniczej akcji na http://katohostcity.pl/ oraz https://www.facebook.com/RytualKulaKato

Serdecznie zapraszamy do współpracy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel. 609-875-972) i polubienia  profilu https://www.facebook.com/StowarzyszenieKorczak

Proszę też śledzić  stronę www.korczakkatowice.pl

plakat b2 taniec standardowy 1Najważniejsza impreza taneczna roku w Rudzie Śląskiej! W mieście rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych. Ich zwycięzcy będą reprezentować kraj na Mistrzostwach Świata i Europy. Dodatkową atrakcją będzie turniej Grad Prix Ekstraklasy w tańcach latynoamerykańskich. W obu konkursach weźmie udział około 300 par.

Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych oraz Grand Prix Ekstraklasy w tańcach latynoamerykańskich odbędą się 7 – 8 lutego br. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej – Halembie (ul. Kłodnicka 95). - W obu turniejach zaprezentują się czołowe polskie pary taneczne, znane nie tylko w kraju, ale i zagranicą - informuje Igor Gutovskyi, organizator imprezy. – Są to tancerze, którzy plasują się na czołowych miejscach światowego rankingu Federacji Tańca Sportowego. W komisji sędziowskiej zasiądą znane autorytety, które w przeszłości były wybitnymi tancerzami, osiągając najbardziej znaczące tytuły na Mistrzostwach Świata i Europy – komentuje.

Zawodnicy Mistrzostw Polski FTS zaprezentują się w pięciu kategoriach: Juniorzy Starsi (14 – 15 lat), Młodzież (16 – 18 lat), Młodzież Starsza (16 – 21 lat), Dorośli oraz Seniorzy I, II, III. Obowiązkowo pary zatańczą: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot oraz quickstep. - Mistrzostwa w Rudzie Śląskiej będą przeprowadzone według reguł Światowej Federacji Tańca Sportowego WDSF, która jest zwyczajnym członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego – podkreśla Antoni Czyżyk, wiceprezes FTS. – Zwycięzcy turnieju otrzymają prawo do reprezentowania kraju w 2015 roku na Mistrzostwach Świata i Europy – dodaje.

Organizatorem Mistrzostw Polski w tańcach standardowych oraz Grand Prix Polski w tańcach latynoamerykańskich są: Federacja Tańca Sportowego, Miasto  Ruda Śląska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz  Szkoła Tańca Igora Gutovskyiego w Gliwicach. 

 

zachęcamy do korzystania ze strony internetowej Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej. Strona powstała z myślą o Was i będzie nam niezmiernie miło móc pisać o wydarzeniach, imprezach organizowanych przez Was bądź też o nowościach czy zdobytych przez Was wyróżnieniach. Jeśli chcielibyście pochwalić się efektem swojej działalności poprzez stronę internetową Klastra serdecznie zapraszamy do przekazywania nam informacji na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Stowarzyszenie Kopalnia sztuki

 

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Fizyczne Fascynacje - warsztaty elektroniczne

14 października 2017

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych zaprasza na stały cykl "Fizyczne Fascynacje", w którym tym razem zapraszamy na warsztaty elektroniczne.

"Zostań elektrykiem - poznaj tajniki elektroniki" to rodzaj warsztatów z elektroniki przeznaczony dla wszystkich (bez ograniczeń wiekowych).

Celem będzie poznanie od podstaw najprostszych urządzeń elektronicznych, zapoznanie z schematami prostych obwodów elektronicznych, poznanie podstawowych elementów w zakresie budowy, działania, pomiarów i sprawdzania elementów, zapoznanie z montażem układów, praktyką w zakresie lutowania oraz uruchamiania układów.

Szczegóły znajdują sie w rubryce "Aktualności"

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego