Plebiscyt Restauracja Roku woj. śląskiego 2017 -

 http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/restauracja-roku-woj-slaskiego-2017,38424,t,id.html

Zachęcam do głosowania na Restaurację Szyb Maciej !

Głosowanie potrwa do 9. marca 2017 do godz.11.59.

W tym roku rozpoczynamy o godz. 14:00 wernisażem wystawy: „Spirala czasu – od skamielin do meteorytów” – zbiory udostępnia Jerzy Strzeja,
od godz. 14:30 zapraszamy na koncert Orkiestry Dętej przy TAURON Wytwarzanie S.A. - Oddział Elektrownia Łaziska.
O godz. 15:00 rozpoczniemy widowisko "Droga do światła", którego punktem kulminacyjnym będzie zapalenie ponad 100-letniej żarówki Edisona. W programie także przedstawienie teatralne "Proces sądowy Tesli i Edisona" w wykonaniu grupy ProMediaTeam z Bierunia oraz naukowców i wolontariuszy z Muzeum Energetyki.
Na zakończenie eventu zapraszamy na koncert kolęd na potężnej mocy cewkach Tesli w wykonaniu grupy GROMOWŁADNI.

Już 5 stycznia 2017, w przeddzień Święta Światła zapraszamy do Muzeum Energetyki na wyjątkowy Koncert Kolęd i Pastorałek, podczas którego wystąpią – Orkiestra Dęta przy TAURON Wytwarzanie S.A. – Oddział Elektrownia Łaziska, zespół VOCCATA oraz gość specjalny: Lala SUPRYN, żywe rzeźby w wykonaniu grupy ProMediaTeam z Bierunia. A na zakończenie eventu zapraszamy na koncert kolęd na potężnej mocy cewkach Tesli w wykonaniu grupy GROMOWŁADNI. Start o godz. 18.00 – bilety w cenie 10zł do nabycia w dniu koncertu.
W programie dodatkowo:
Od godz. 16:30 – możliwość zwiedzania z przewodnikiem;
O godz. 17:30 wernisaż wystawy „Zimowe krajobrazy” obrazów Krzysztofa Gileckiego.

Drodzy Klastrowicze,

 

Informujemy, iż uległ zmianie regulamin korzystania z laboratorium Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej.

Pocztą elektroniczną rozesłaliśmy do każdego z Was zaktualizowany dokument.

Jednocześnie przypominamy i zachęcamy do korzystania z zasobów laboratorium.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Zespoł Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej.

 

 

31 grudnia 2016, godz. 20.00
Restauracja i poziom 9,60, bilety 650zł/para.
Sylwester przy muzyce z trzeszczącej płyty – lata 20. i 30.
Wspaniała zabawa sylwestrowa w klimacie XX-lecia międzywojennego przy muzyce z trzeszczącej płyty. Możliwość zwiedzania zakamarków Szybu Maciej o godz. 19:00 oraz 19:30 (konieczna wcześniejsza rezerwacja do dnia 29 grudnia 2016) W programie m.in. wykwintna kolacja, szampańska zabawa w szalonych rytmach; przeplatana standardami H. Ordonówny, J. Kiepury oraz. G. Gershwina oraz powitanie Nowego Roku z lampką szampana na poz. 9.60 z widokiem na panoramę Zabrza, Gliwic i Bytomia. Rezerwacje/bilety – tel. +48 32 323 14 76

 

Przeglądasz setki pięknych świątecznych dekoracji w internecie?
Chcesz już dziś poczuć atmosferę świąt?
Lubisz robótki ręczne ale brak Ci czasu w domu?
Chcesz spotkać kreatywne osoby i miło spędzić czas?
Marzy Ci się własnoręcznie zrobiony świąteczny wieniec na drzwi?
Jeśli przynajmniej na 2 powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, to znak, że przygotowane przez nas warsztaty są właśnie dla Ciebie!
ME plakat wita

Polskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki zaprasza 19 listopad 2016 (sobota) 10:00 do 11:00. Oprócz pokazów również zwiedzanie Muzeum Energetyki z przewodnikiem.

To pokazy, które przekonają wszystkich, że chemia nie jest szara i bezbarwna, ale wręcz przeciwnie - pełna barw. Zobaczymy, że dwie bezbarwne ciecze zmieszane ze sobą mogą dawać wszystkie odcienie tęczy, Będzie także trochę dymu i ubijania piany. Nie zabraknie również małych wybuchów i kolorowych glutów. Słowem - to będzie Gra w kolory. Pokażemy również bezpieczne i widowiskowe eksperymenty, które każdy może powtórzyć w domu.

Otwarta Scena2.0 – IMPERATIVE
Polskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki zaprasza 20 listopada na kolejny koncert z cyklu "Otwarta Scena 2.0". Wystąpi gliwicka formacja IMPREATIVE.

Zespół tworzy wspólnie od 2015 roku. Jak sami mówią o sobie, zjednoczyli się poprzez wspólny imperatyw, by robić to, co kochają i wspólnie pożytkować pozytywną energię, grają koncerty dla świata. Formacja pochodzi z Gliwic, a ich największą radością jest granie klasycznego rocka. W swojej twórczości inspirują ich inni artyści znani ze światowych scen - Red Hot Chilli Peppers, Foo Fighters, czy nawet Iron Maiden. Upust swojej energii dadzą na scenie Muzeum Energetyki - start koncertu o godz. 16:00 - wstęp 7zł (dla mieszkańców Łazisk Górnych wstęp bezpłatny).

kolory prospekt

otwarta2 2 imperative

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Fizyczne Fascynacje - warsztaty elektroniczne

14 października 2017

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych zaprasza na stały cykl "Fizyczne Fascynacje", w którym tym razem zapraszamy na warsztaty elektroniczne.

"Zostań elektrykiem - poznaj tajniki elektroniki" to rodzaj warsztatów z elektroniki przeznaczony dla wszystkich (bez ograniczeń wiekowych).

Celem będzie poznanie od podstaw najprostszych urządzeń elektronicznych, zapoznanie z schematami prostych obwodów elektronicznych, poznanie podstawowych elementów w zakresie budowy, działania, pomiarów i sprawdzania elementów, zapoznanie z montażem układów, praktyką w zakresie lutowania oraz uruchamiania układów.

Szczegóły znajdują sie w rubryce "Aktualności"

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego