Dobra wiadomośc dla tych z Państwa, którzy poszukuja dodatkowych źródeł dofinansowania swoich przedsięwzięć - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabór do swoich programów na rok 2014.

Czytaj więcej...

Zespół Klastra zaprasza serdecznie na seminarium pn. "Wzrost konkurencyjności klastra w wyniku budowania wspólnej strategii promocji i marketingu" organizowane w ramach działań Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej. Seminarium ma charakter ogólnodostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Seminarium odbędzie się 05.11.2013 w godzinach od 9.30 do 16.00 w głównym budynku A Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach przy ul. Harcerzy Września 3
Prosimy o zapoznanie się z programem, który znajduje się poniżej

Czytaj więcej...

Zespół klastra zaprasza serdecznie na warsztaty z zakresu „Skuteczna sprzedaż produktu turystycznego i kulturalnego” część II, które odbędą się w dniach 09-10.10.2013  w siedzibie Stowarzyszenia – przy ul. Hagera 41 w Zabrzu. Warsztaty mają charakter ogólnodostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Czytaj więcej...

Wczoraj zakończyliśmy warsztaty pt. "Skuteczna sprzedaż produktu kulturalnego". Przedstawiamy kilka zdjęć.

Czytaj więcej...

Trwają ostatnie ustalenia związane z nadchodzącymi warsztatami 17-18 września. Tematem spotkania będzie "Skuteczna sprzedaż produktu kulturalnego". Niebawem więcej szczegółów.

Przedstawiamy plan warsztatów, które odbęda się w dniach 17-18.09. Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Czytaj więcej...

Dobiegają końca prace nad stworzeniem Wirtualnego Przewodnika - Awatara, czyli animowanej postaci, która udzieli informacji na temat wszystkich obiektów i firm działających w Klastrze. Unikalna aplikacja, która zostanie zaimplementowana na stronie Klastra, ma wspomóc działania Klastra w zakresie komunikacji oraz wymiany doświadczeń między sektorami kultury i usług turystycznych.

Wirtualny doradca

Najnowsze wydarzenie

Fizyczne Fascynacje - warsztaty elektroniczne

14 października 2017

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych zaprasza na stały cykl "Fizyczne Fascynacje", w którym tym razem zapraszamy na warsztaty elektroniczne.

"Zostań elektrykiem - poznaj tajniki elektroniki" to rodzaj warsztatów z elektroniki przeznaczony dla wszystkich (bez ograniczeń wiekowych).

Celem będzie poznanie od podstaw najprostszych urządzeń elektronicznych, zapoznanie z schematami prostych obwodów elektronicznych, poznanie podstawowych elementów w zakresie budowy, działania, pomiarów i sprawdzania elementów, zapoznanie z montażem układów, praktyką w zakresie lutowania oraz uruchamiania układów.

Szczegóły znajdują sie w rubryce "Aktualności"

Szlak Zabytków techniki

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Projekt Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej w Zabrzu. Nazwa beneficjenta: Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki. Wartość całkowita projektu: 1 275 418.53 zł. Kwota dofinansowania: 994 826.45 zł. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego